Žmogus ribinėse situacijose


Rasinys jaunuoliai ribinėse situacijose. Rašiniai apie jaunuolius ribėnise situacijoje.

Žmogus ribinėse situacijose.Balys Sruoga, Bronius Krivickas, Jurgis Kunčinas.


20 amžius yra žmogaus fizinės ir dvasinės brandos išbandymų amžius. Du pasauliniai karai, tremtys, holokaustas, emigracija pačiais žiauriausiais būdais palietė beveik kiekvieną šeimą.Rašytojų matytos arba išgyventos tragedijos sugulė į knygas, amžiams įėjo į istoriją.

Žmogus ribinėse situacijose norėdamas išlikti savimi ir nenužmogėti žvelgia į viską su ironija (Balys Sruoga, ,,Dievų miškas”).

Akistatoje su mirtimi žmogus išlieka stojiškas, kad atliktų savo pareigą (Bronius Krivickas).

Ribinėje situacijoje meniškos sielos žmogus protestuoja netradicinėmis formomis, pasirenka bohemišką gyvenimą (Jurgis Kunčinas, ,,Tūla”)

Apibendrindama galėčiau pasakyti, kad sudėtingų išbandymų laiklotarpiais žmogui sunku išlikti šimtu procentų garbingam, sunku išvengti klaidų.Todėl vieni nueina lengvesniu, saugesniu keliu, o kiti tiesiai į mirtį. Bet būtent jie tampa nepamirštami, jiems statomi paminklai, jų dėka šiandien plasta laisvės vėliavos.

Kai žmogų užvaldo, nesaugumo ar baimės jausmas, išlikti ramiu yra labai sunkus gyvenimo išbandymas.Partizaninio karo metais tik dvasiškai stiprūs žmonės sugebėjo blaiviai mąstydami suprasti, kad vienintelis grėsmės nugalėjimas yra suvokti mirtį kaip neišvengiamą, kaip vienintelį būdą savo pareigą atlikti iki galo. Būtent toks žmogus buvo XX amžiaus rašytojas Bronius Krivickas, iki pat žūties dalyvavęs ginkluotame antisovietiniame pasipriešinime.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1087 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Brigita
  • Žmogus ribinėse situacijose
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Žmogus ribinėse situacijose. (2017 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogus-ribinese-situacijose.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:04
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo