Žmogus visuomenėje


Žmogus visuomenėje. Žmogaus asmenis gyvenimas nėra atsiejamas nuo visuomeninio. Svarbiausias žmogaus gyvenimo tarpsnis yra jaunystė. Žmogui visuomenėje gyventi svarbu, nes jis gali patenkinti savo poreikius. ) Lietuvos Respublikos visuomenė yra ne tik demokratiška. Socialine problema Lietuvoje yra ne tik valdžios institucijos. Lietuva susiduria su pagrindinėmis šiomis socialinėmis problemomis. STT- specialiųjų tyrimu tarnyba.


a) Bet kas yra visuomeninis ir asmeninis gyvenimai? Visuomenė – tai žmonių buvimo forma, kurioje per sukurtus socialinius elementus yra tenkinami asmeniniai poreikiai. Nusikėlus į seniausius laikus ir dabar, nerastume žmonių grupės, kuri nebūtų visuomenė. Tam, kad patenkintų savo poreikius, žmonės keitėsi įvairiais daiktais, kūrė išradimus. Kadangi žmonės yra grupė, tai įsigalioja savos taisyklės, tam tikros klišės. Dažnai visuomenėje atsiradus asmenybei, jis lieka nesuprastas, dėl savo idėjų. Tai ryškiausiai galima pastebėti Viduramžiais, kai dėl savo nuomonės reiškimo žmogų galėjo tiesiog sudeginti ant laužo. Taip vyksta ir dabar, tik nenueinama į tokius kraštutinumus. Visgi žmogui reikia gyvenimo srities su aktyvumu, darbu poilsiu – tai jo asmeninis gyvenimas. Asmeninį gyvenimą sudaro: ritualiniai reikalai, reguliariai pasikartojantys veiksmai, įvykiai darbe, laisvalaikis, šventės. Taigi, ką žmogus daro tam, kad patenkintų savo socialinius poreikius yra vadinamas visuomeniniu gyvenimu, o žmogaus kėlimasis, prausimasis, valgymas, miegas yra jo asmeninis gyvenimas.

b) Jau nuo pat prigimtinės būsenos žmogus turi poreikių. Tačiau jam vienam išgyventi yra sunku. Kažkada gimus Petrui jis norėjo pavalgyti ir jis prisirinko vaisių, uogų – pavalgė, tačiau buvo mažas, silpnas – negalėjo susiręsti būsto. Bet gyveno netik Petras, buvo ir Jonas. Kadangi jis stiprus, drūtas – susirentė neblogą namą, vėjui papūtus tikrai nenugrius. Bet pavalgyti pasigaminti nesugeba: prisivalgo kažkokių grybų ir negaluoja paskui. Taigi, kad Petras ir Jonas išgyventų sudaro grupę. Į ją prisijungia ir kiti žmonės su skirtingais gabumais taip sudarydami visuomenę. Todėl ir yra žmogui svarbu gyventi visuomenėje, nes pasinaudodamas savo įgūdžiais padeda išgyventi kitiems žmonėms, o jie padeda išgyventi jam.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1554 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lina
  • Žmogus visuomenėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Žmogus visuomenėje . (2017 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogus-visuomeneje.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 05:02
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo