Žmogus visuomenės narys


Žmogus- visuomenės narys. Pamokos uždavinys. Klausydami aiškinimo, nagrinėdami temą. Turime įvairių skirtumų- išvaizdos, pomėgių, interesų ir veiklos. Tačiau galime būti ir panašūs. Tik grupėje žmogus randa galimybę išsakyti savo nuomonę ir susilaukti atsako į savo mintis. Pagrindiniai socialinės grupės požymiai yra jos narių bendravimas ir dalyvavimas bendroje veikloje. Tačiau paprastai tas. Užduotis. Aš ir mano socialiniai vaidmenys. (kokius socialinius vaidmenis atlieku aš). Socialinis vaidmuo yra susijęs ne tik su veikla. Kas lemia žmogaus socialinę padėtį visuomenėje. Visuomenėje gausu ir socialinių organizacijų.


Klausydami aiškinimo, nagrinėdami temą, analizuodami iliustracijas ir dokumentus sužinosite, kaip sudaryta visuomenė, suprasite, kodėl yra svarbu pažinti visuomenės sandarą, susipažinsite su naujomis sąvokomis.

Turime įvairių skirtumų- išvaizdos, pomėgių, interesų ir veiklos.

Tik grupėje žmogus randa galimybę išsakyti savo nuomonę ir susilaukti atsako į savo mintis. Todėl žmonės jungiasi į įvairias grupes pagal profesijas, pomėgius, socialinę padėtį ar net pagal bendrus siekius ar vertybes. Taip atsiranda- socialinės grupės.

Pagrindiniai socialinės grupės požymiai yra jos narių bendravimas ir dalyvavimas bendroje veikloje, ir savęs priskyrimas tai grupei („mes“ jausmas). Šios grupės gali būti skirstomos pagal: Dydį (didelės, mažos); Tikslus (pagal darbo tikslus ar emocinius poreikius); Pagal svarbą asmeniniame gyvenime ir dvasinį artumą (pirminės ir antrinės); pagal susitapatinimą (sava ar priešininkų);.

  • MS PowerPoint 2822 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (315 žodžiai)
  • Mokykla
  • Eglė
  • Žmogus visuomenės narys
    10 - 3 balsai (-ų)
Žmogus visuomenės narys. (2017 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogus-visuomenes-narys.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 13:36
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo