Žmonės „deimančiukai“ Juozo Tumo-Vaižganto kūryboje


J.t.vaizgantas dedes ir dedienes. Zmones diemanciukai vaizganto apysakoje. Zmones deimanciukai vaizganto kuryboje. Vaizganto zmones. Žmonės "deimančiukai" vaižganto kūryboje. J.t.vaizgantas. Deimaciukai vaizganto apysakoje rasinys. Kokiu deimanciuku ieskojo vaizgantas. Diemaciukas vaizgantas. Dėdės ir dėlionės deimanciukai.

Žmonės „deimančiukai“ Juozo Tumo-Vaižganto kūryboje.

Juozas Tumas-Vaižgantas – XIX amžiaus pabaigos – XX amžiaus pradžios lietuvių rašytojas – klasikas, kritikas, visuomenės veikėjas, dvasininkas bei spaudos darbuotojas. Vaižgantas rūpinosi lietuvybės išsaugojimu, todėl svarbiausias jo uždavinys kūryboje – tautinio charakterio paieškos. Pasak jo, pagirtiniausi lietuvio charakterio bruožai yra nagingumas, meniškumas, geraširdiškumas, išsilavinimas bei pasiaukojimas kitam. Ryškiausius žmones „deimančiukus“ galime aptikti tokiuose J. T. Vaižganto kūriniuose, kaip „Dėdės ir dėdienės“ bei „Pragiedruliai“.

Bene ryškiausias žmogus „deimančiukas“ aprašomas J. T. Vaižganto apysakoje „Dėdės ir dėdienės“. Šio kūrinio pagrindinis veikėjas Mykoliukas yra žmogus „deimančiukas“. Jis idealiai atitinkantis tautinį charakterį, kurio taip ieškojo J. T. Vaižgantas. Pagrindinis apysakos veikėjas Mykoliukas yra „dėdė“ („dėdė“ šiame kūrinyje – tai žmogus, kuris mirus tėvams lieka gyventi su vyriausiuoju broliu, kuriam patikėtas mirusių tėvų ūkis, toks žmogus gali kurti šeimą, bet tai apsunkintų namiškių gyvenimą). Žmogumi „deimančiuku“ Mykoliuką galime vadinti dėl jo pasiaukojimo. Mykoliukas įsimyli kaimo merginą, tačiau suprasdamas, kad negali kurti šeimos, apie savo meilę merginai neprasitaria. Jis paaukoja savo asmeninę laimę vardan brolio ir jo šeimos gerovės. Kitas bruožas, įrodantis, kad Mykoliukas – žmogus „deimančiukas“, yra tas, kad jis nagingas bei meniškas.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (545 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ona
  • Žmonės „deimančiukai“ Juozo Tumo-Vaižganto kūryboje
    10 - 10 balsai (-ų)
Žmonės „deimančiukai“ Juozo Tumo-Vaižganto kūryboje. (2015 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmones-deimanciukai-juozo-tumo-vaizganto-kuryboje.html Peržiūrėta 2019 m. Vasario 18 d. 08:12
×