Žmonės gyvenimo kryžkelėse


Pasaulyje labai daug žmonių turi žalingų įpročių. Vienų gali atsisakyti, o prie kitų greit priprato ir sunku atprasti. Didžiausios šių dienų žmonijos problemos yra rūkymas, alkoholis ir narkotikai. Ar kada nors susimąstėte, iš kur tai atsirado ir kas jų pradininkas? Kodėl žmonės, gyvenime priėję kryžkelę ir turėdami pasirinkimo teisę, patys nusprendžia kenkti sau bei griauti savo ateitį?

.

Viskas prasidėjo nuo to, kai k. Kolumbas iš savo garsių ekspedicijų i europą dovanų parvežė tabako. Jis greitai paplito ir daugelis pamėgo šį užsiėmimą. Buvo manoma, kad tabako dūmai nubaido ligas, piktąsias dvasias, nors negalima sakyti, kad tabakas lengvai skverbėsi visur. Rūkančius ir uostančius tabaką, romos popiežiai siūlė atskirti nuo bažnyčios, o anglijoje elžbietos i įsaku buvo prilyginami vagims ir vedžiojami gatvėmis su virvėmis ant kaklo. Dabar įvairių šalių statistiniais duomenimis, pasaulyje rūko 60 proc. Vyrų ir 20 proc. Moterų, nors patys supranta, kad kenkia sau ir aplinkiniams. Mesti taip pat galėtų kiekvienas, tačiau tai jau tapę žalingu įpročiu.

Alkoholis nuo seno vadinamas proto grobiku. Pirmą butelį degtinės europoje pagamino arabas ragenas 860 m. , o jau 16 a. Jau net jurbarke buvo 49 alaus, 20 degtinės ir midaus smuklės. Juani žmonės pradeda vartoti alkoholį motyvuodami tuo, kad buvo nepatogu atsisakyti , dėl drąsos , juk šventė. Laikui bėgant išsivysto priklausomybė nuo alkoholio.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (325 žodžiai)
  • Universitetas
  • Žmonės gyvenimo kryžkelėse
    10 - 2 balsai (-ų)
Žmonės gyvenimo kryžkelėse. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmones-gyvenimo-kryzkelese.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 06:23
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo