Žmonijos pavojai


Žmonijos gyvavimas priklauso nuo. Zmonijos gyvavimas priklauso.

Sėkmingas žmonijos gyvavimas priklauso nuo biosferos būklės – mes priklausome nuo tyro vandens , gryno oro , neužterštų maisto produktų , nuo vaistų , natūralių pluoštų ir daugybės kitų labai reikalingų dalykų. Tad turime numatyti galimus savo veiklos įtakos biosferai padarinius ir užkirsti kelią veiksniams , kurie gali kenkti tiek mums patiems , tiek visiems kitiems gyviesiems padarams. Nuolat išnyksta , pastaruoju metu vis daugiau , gyvųjų organizmų rūšių.

Tad turime numatyti galimus savo veiklos įtakos biosferai padarinius ir užkirsti kelią veiksniams , kurie gali kenkti tiek mums patiems , tiek visiems kitiems gyviesiems padaramplečiantis pramonei, vis daugiau suvartojama energijos išteklių. Tai yra iškastinis kuras, susidaręs dideliu slėgiu veikiant iš dalies suirusias prieš milijonus metų gyvenusių augalų ir gyvūnų liekanas. Šiuo atveju taršą galima apibrėžti kaip bet kokį aplinkos pakitimą, nepalankiai veikiantį gyvųjų organizmų būklę,jų gyvenimo sąlygas. Deginant iškastinį kurą, išsiskiria anglies dioksidas, angliavandeniliai, azoto oksidai, sieros oksidai ir kietosios dalelės, kurios kartu su kitomis medžiagomis teršia orą. Apskaičiuota,kad iki 2025 m. Pasaulyje bus kartus daugiau automobilių,negu jų yra šiuo metu. Pramonėje vartojant halogenus(f,cl,br,i), į aplinką išmetami jų junginiai, kurie kartu su azotinėmis trąšomis veikia atmosferos cheminę sudėtį. Yra ir tokių energijos šaltinių,kurie aplinkai ne taip smarkiai kenkia: saulės, krintančio vandens, geoterminė, vėjo energijos. Dėl žmonių ūkinės veiklos padidėjusi tarša ir pramonės plėtra kelia pavojų ne tik mūsų gerovei, bet ir skurdina biologinę įvairovę, žmonių veikla veikia viso pasaulio ekosistemas. Išsiplėtojusi pramonė gerokai pakeitė biogeocheminį anglies apytakos ratą, jame vykstančių procesų greičius. 1850 m. Atmosferoje tarp milijono molekulių 280 buvo anglies dioksido, o mūsų laikais- jau. Šį padidėjimą labiausiai lėmė iškastinio kuro deginimas bei miškų kirtimas ir deginimas.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (360 žodžiai)
  • Žmonijos pavojai
    10 - 2 balsai (-ų)
Žmonijos pavojai. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmonijos-pavojai.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 19:06
×