Žmonijos poveikis aplinkai


Žmonijos poveikis aplinkai. Žmogaus ir pramonės verslo revoliucija. Pramonė – taršos šaltinis. Šiltnamio efektas ir planetos klimato šiltėjimas. Planetos klimato šiltėjimas. Augaviečių ir buveinių naikinimas. Žaliavos ir energija. Aplinkos tarša. Apibendrinant.


Manoma ,kad prieš 10 tūkst. metų mūsų planetoje gyveno tik 10 mln. žmonių. Jie buvo išsibarstę didelėje sausumos teritorijoje ir maitinosi tuo, ka davė gamta, darė minimalų poveikį aplinkai. Ilgainiui žmonių gausėjo ,o jų poreikiai augo. Stiprėjo ir poveikis aplinkai.

Kadangi žmonių karta augo ir jų kiekis didėjo, žmogaus poreikiai taip pat keitėsi.Vis daugiau gyventojų telkiasi dideliuose miestuose. Jie plečiasi,statoma naujų infrastruktūros objektų. Gausėjančios populiacijos poreikiams tenkinti pramonė gamina vis daugiau prekių ,dėl to žmonija naudoja kaip niekada daug žaiavųir energijos. Intensyvusis žemės ūkis ,pramonės įmonės ir transportas smarkiai teršia aplinką. XIXa. Rūkstantys fabrikų kaminai simbolizavo valstybės ūkio pazangą. Dabar, daug kartų išaugus gamybos apimtis, tokia tarša didina aplinkos užterštumą ir žaloja žmonių sveikatą.

Tradicinė pramonę naudoja daug žaliavų, daugiau ar mažiau teršia orą, vandenį, dirvožemį, neigiamai veikia gyvuosius organizmus. Fabrikai yra veini iš pagrindinių oro taršos šaltinių: jų išmetamos dujos skatina šiltnamio efektą ir visos planetos klimato šiltėjimą. Pramonės produkcijai gaminti reikia daug vandens, kuris panaudojus tampa užterštas ir teka į vandens telkinius, susigeria į žemę. Dėl to nyksta vandens gyvūnija, dalis teršalų su maistu ir geriamuoju vandeniu patenka į žmogaus organizmą.

  • MS PowerPoint 1187 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (947 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Lidiya
  • Žmonijos poveikis aplinkai
    10 - 1 balsai (-ų)
Žmonijos poveikis aplinkai. (2017 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmonijos-poveikis-aplinkai.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 10 d. 14:57
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!