Žmoniškųjų išteklių vadyba prezentacija


Žmogiškųjų išteklių vadyba. kandidatų atranka. Žmogiškųjų išteklių samprata. Žmogiškųjų išteklių valdymo principai. Žmoniškųjų išteklių valdymo procesas organizacijoje. Kandidatų paieška. Pagrindiniai paieškos būdai. Paieškos šaltiniai. Populiariausi paieškos šaltiniai. Kiti paieškos šaltiniai. Kandidatų atranka. Atrankos proceso etapai. Atrankos metodai. Išvados. Praktinė užduotis. Klausimai.


Pačios organizacijos savarankiškai organizuoja darbuotojų paiešką, kai už tai atsakomybę prisiima patys darbuotojai. Konsultacinių įmonių organizuojamas paieškos būdas, kai naujų darbuotjų organizacija naudojasi jų paslaugomis: dažniausiai kreipimasi, kai organizacijai ieškomi labai aukštos kvalifikacijos darbuotojai; atlikusios atranką, konsultacinės įmonės pateikia darbdaviui kelis atrinktus kandidatus iš kurių tada renkasi vadovas.

Vidiniai (kai kandidatas ieškomas organizacijos viduje, tai yra tarp esamų darbuotojų); Išoriniai (kai kandidatai ieškomi už organizacijos ribų): darbuotojų bei pažįstamų rekomendacijos; skelbimai laikraščiuose; personalo paieškos ir konsultacijų įmonės; radijas, televizija; internetiniai skelbimai; mokymo įstaigos; Lietuvos darbo birža.

Ieškant naujų kandidatų dažniausiai yra naudojami : Draugų ir pažįstamų rekomendacijos. Skelbimai spaudoje. Reklama internete ir duomenų bazės. Privačios paieškos ir atrankos įmonės - tinka ieškoti specialistams ir vadovams. Pagrindiniai privalumai, kad tokiu būdu galima rasti tinkamą kandidatą į laisvą darbo vietą, be to organizacija taupo savo laiką. Valstybinės paieškos ir atrankos įmonės - tai yra Lietuvos darbo birža, kur galima ieškoti žemesnės kvalifikacijos darbuotojų.

Ieškant darbuotojų gali būti naudojami ir kiti šaltiniai, tai gali būti: nemokamai platinami reklaminiai lankstinukai; reklama viešose vietose (pvz., lauko skelbimai); organizuojamos atvirų durų dienos; organizuojamos vasaros praktikos; laikini darbuotojai ir kt.; darbuotojų nuoma (tai yra naujas paieškos šaltinis. Padeda išvengti sezoninio darbuotojų poreikio svyravimo bei mažesnės darbuotojų ir įdarbinimo išlaidas. Taip pat organizacijai nereikia ilgai apmokyt ( užtenka tik trumpai pravesti instruktažą), be to atleisdama darbuotoją ji nepatiria išlaidų.).

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 824 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (1018 žodžiai)
  • Karolina
  • Žmoniškųjų išteklių vadyba prezentacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Žmoniškųjų išteklių vadyba prezentacija. (2016 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmoniskuju-istekliu-vadyba-prezentacija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:33
×