Žmonių fizinio aktyvumo analizė Estafečių bėgimas (4x400)


Įvadas. Fizinio aktyvumo samprata. Fizinis aktyvumas, jo reikšmė žmogaus gyvenime. Fizinis aktyvumas-svarbus sveikatą stiprinantis veiksnys. Aktyvus gyvenimo būdas-estafetinis bėgimas. Estafetinio bėgimo taisyklės. Lazdelės perdavimo svarba ir perdavimo variantai. Tyrimas apie fizinį aktyvumą. Išvados. Literatūra.

Tikslas – išanalizuoti fizinį aktyvumą ir estafetinį bėgimą.

Sporto mokslo atstovai ir medikai XX a. antrojoje pusėje fizinio aktyvumo klausimus tyrinėjo itin aktyviai. Reikia pažymėti, kad apie fizinį aktyvumą kaip apie svarbų sveikos gyvensenos komponentą rašė beveik visi Lietuvos sporto mokslo atstovai. Ir tai suprantama, nes fizinis aktyvumas glaudžiai susijęs su sveikata, tad be fizinio aktyvumo analizės neįmanoma kalbėti apie sveikatą.

Pasaulio, Europos čempionatuose, Olimpinėse Žaidynėse ši rungtis vyksta dviem etapais: pusfinalis ir finalas. Tokiu atveju komandos gali turėti po 6 narius (bėgikus), komanda perėjusi į kitą etapą gali keisti bėgikus, komandos nariais, galima pakeisti iki 2 bėgikų. Pergalės atveju, apdovanojimus gauna visi 6 sportininkai. 4x400m.estafėtes bėgime, nuo antrojo etapo ( prabėgus maždaug 115m.), bėgikai subėgą į vieną taką (esantį stadiono vidinėje dalyje). 3 ir 4 etapuose laukiantys estafetės, bėgikai sustoja, nebe savo takeliuose, o daug glausčiau.

Estafečių bėgimas įdomi ir emocionali užduotis. Estafetiniai bėgimai labai artimi trumpųjų nuotolių bėgimams. Naujas technikos elementas čia, tik lazdelės – estafetės perdavimas .Lazdelę perduoti reikia 20mėtrų koridoriuje. Dažniausiai rungtimi 4x400 užbaigiamos lengvosios atletikos varžybos.

Estafetinio bėgimo pirmojo etapo starto procedūra yra standartinė, kaip ir bėgant kitus nuotolius.

Kiekvienas dalyvis savo takelyje gali naudoti tik vieną kontrolinę žymę. Žyme gali būti naudojama tik lipni juost a.

Estafetės lazdelės perdavimas turi vykti griežtai perdavimo zonoje. Perdavimo metu svarbu tik tai, kur yra lazdelė perdavimo zonos atžvilgiu. Lazdelė turi būti perduodama iš rankos į ranką. Draudžiama ją mesti ar ridenti. Jeigu lazdelė perduodant iškrito, ją pakelti turi tik perduodantis sportininkas. Išeiti iš savo takelio ir pasiimti nukritusią lazdelę galima tik netrukdant kitų komadų sportininkams netrumpinant nuotolio.

Jei perdavimo metu buvo nusižengta taisyklėms, už tai atsakingas teisėjas privalo pranešti bėgimo arbitrui, kuris priima sprendimą dėl prasižengusios komandos šalinimo. Verta paminėti kad 4x400 bėgime diskvalifikacijos yra daug retesnės, nei 4x100 bėgime.

Pašalinimas gręsia jei komanda neperdavė estafetinės lazdelės zonoje, jei išėjo į kitą taką ir trugdė kitai komandai, jei pametė lazdelę ir ją bandydami pasiimti sukliudė kitai komandai, jei perėmė lazdelę prieš zoną.

Ant kiekvieno etapo turi būti skiriami teisėjai, kurie žiūri ar nebuvo pažeistos taisyklės.

Perduodant lazdelę iš apačios, priimantysis turi pasukti ranką plaštaka į apačią, tuo tarpu atbėgusysis įduoda lazdelę iš apačios.

  • Microsoft Word 687 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (2860 žodžiai)
  • Kolegija
  • Diana
  • Žmonių fizinio aktyvumo analizė Estafečių bėgimas (4x400)
    10 - 9 balsai (-ų)
Žmonių fizinio aktyvumo analizė Estafečių bėgimas (4x400). (2015 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmoniu-fizinio-aktyvumo-analize-estafeciu-begimas-4x400.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 10:43
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo