Žmonių išteklių vadyba


Įvadas. Žmonių išteklių vadybos būklės organizacijoje analizė ir įvertinimas. Darbuotojų poreikio planavimas. Personalo paieška ir atranka. Naujo darbuotojo adaptavimas. Motyvavimas ir atlyginimas už darbą.

Kuo didesnė įmonė, tuo daugiau darbuotojų reikia, kad būtų produktyvus gaminimas. Mūsų įmonė yra pieno gamybos įmonė nr. 5.

Čia yra pateikiama mūsų organizacijos valdymo struktūra. Ją sudaro 95 darbuotojai, iš kurių trys yra pagrindiniai įmonės valdyme, tai generalinis direktorius, vyriausiasis buhalteris bei gamybos direktorius. Už visą įmonės veiklą yra atsakingas generalinis direktorius, kuris priima įvairius sprendimus, susijusius su įmonės veikla. Taip pat jis pasirašo visus dokumentus, gautus iš gamybos direktoriaus bei vyriausiojo buhalterio.

Vyriausiasis buhalteris skaičiuoja darbuotojams atlyginimus, priima dokumentus bei tvarko įmonės apskaitą. Taip pat jis pateikia įvairius dokumentus generaliniam direktoriui. Be to buhalteris tvarko ir įdarbinimo dokumentus.

Gamybos direktorius yra atsakingas už visą gamybą ir jos visą procesą. Jis turi sau pavaldžius gamybos vadybininkus, marketingo specialistus ir vyriausiuosius kokybės kontrolierius.

Gamybos vadybininkas yra atsakingas už gamybą, jos realizavimą bei priežiūra ceche. Jis turi sau pavadžius specialistus. Tai yra gamybos planavimo specialistai, techninės priežiūros ir remonto specialistai ir atsargų specialistai. Šie specialistai informuoja gamybos direktorių apie ceche vykstamus darbus.

Gamybos planavimo specialistai mūsų įmonėje yra keturi ir jie yra atsakingi už gamybos planavimą pagal pardavimus, darbo organizavimą. Taip pat jie identifikuoja gaminių sudėtį. Šie specialistai kontroliuoja gamybos darbuotojų darbą, prižiūri patį procesą ir apskaičiuoja gamybos sąnaudas. Jie turi sau pavaldžius kvalifikuotus ir nekvalifikuotus darbininkus, kurie atlieka įvairius gamybos darbus. Taip pat jie atlieka vidinės ir išorinės aplinkos analizę bei formuoja skyriaus tikslus ir rengia gamybos skyriaus planą.

Techninės priežiūros ir remonto specialistai yra du. Jie prižiūri ir remontuoja įrenginius. Apie visus gedimus praneša gamybos direktoriui, o šis nusprendžia ką toliau daryti, stabdyti gamybą ir remontuoti ar pirkti naujus įrenginius.

Atsargų specialistai yra du, kurie aprūpina įmonę reikalingomis atsargomis. Jie patvirtina prekių įsigijimą ir pristatymą.

Marketingo specialistai mūsų įmonėje yra du ir jie yra atsakingi už įmonės reklamą ir įvaizdį. Be to jie ieško naujų klientų, analizuoja konkurentų marketingo strategijas ir skatina akcijų įgyvendinimą.

Taip pat įmonėje yra vyriausieji kokybės kontrolieriai. Jų mūsų įmonėje yra du ir jie yra atsakingi už produkcijos kokybę, prekių įpakavimo kokybę. Kontrolieriai turi du pavaldžius kokybės kontrolierius.

Bendrieji rodikliai parodo įmonės veiklos efektyvumą ir padeda įvertinti įmonės naudingumą. Pelningumas mūsų įmonėje yra 10,6 tūkstančiai eurų. Tai parodo pardavimų ir savikainos skirtumas. Iš jo galima nustatyti, kas mūsų įmonė dirba efektyviai, nes gauname pelną. Darbuotojų kaštai rodo kiek įmonė investuoja į joje dirbančius žmones ir tai mūsų įmonėje sudaro 7,79 tūkstančius eurų. Vidutinis mėnesinis atlyginimas yra 490 eurų ir tai yra vidutinis Lietuvos atlyginimas. O vidutinis darbuotojų skaičius yra 95 darbuotojai.

Šioje diagramoje matome pardavimus vienam darbuotojui visoms pieno gamybos įmonėms. Tai iš jos galime nustatyti, kad mūsų pardavimai yra mažiausi ir siekia 143,61 tūkstančius eurų.

Šioje diagramoje pavaizduota savikaina vienam darbuotojui. Mūsų įmonės savikaina yra mažiausia ir tai yra 133 tūkstančius eurų. Lyginant mūsų įmonę su didžiausia savikaina turinčia įmone, tai 8 varianto savikaina yra 63% didesni nei mūsų įmones. Tai galime iš to spręsti, kad galime kelti savikaina.

Šiame grafiniame pavaizdavime matome, kad pelnas nėra mūsų mažiausias, kaip prieš tai buvusiose diagramose. Tiek pardavimai, tiek savikaina buvo mažiausi mūsų įmonės, bet pelnas nėra mažiausias. Tai manome, kad tai parodo, kad mūsų įmonė siekia didesnio pelningumo. Mūsų įmonę lyginant su didžiausią pelną turinčia įmone skirtumas yra 25%.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 163 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (3666 žodžiai)
  • Ingrida
  • Žmonių išteklių vadyba
    10 - 8 balsai (-ų)
Žmonių išteklių vadyba. (2015 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmoniu-istekliu-vadyba.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 13:23
×