Žmonių pyktis ir jo pasireiškimo būdai referatas


Įvadas. Keturi būdai pykčiui reikšti.

Tyrimo tikslas: Išanalizuoti kaip kyla pyktis, kodėl mes pykstame ir kaip derėtų jį kontroliuoti.

Tyrimo uždaviniai:

1.Atskleisti pykčio sampratą.

2.Aptarti keturis būdus pykčiui reikšti.

3.Aptarti pykčio įtaka sveikatai, pykčio valdymo būdus.

Darbe naudoti tyrimų metodai: Mokslinės literatūros analizė ir apibendrinimo metodas.

1. Taigi pyktis yra viena iš mūsų emocijų, kurias mes jaučiame. Išminčiai sakė, kad pyktis – tai “trumpa beprotybė” (Horace, 65-8 m.pr.Kr.). Kartais pyktis pagimdo dar daugiau pykčio ir gali net paskatinti kerštą, o nedidelį prieštaravimą išplėtoti į didelį priešiškumą.Tačiau pyktis nėra tik neigiamas jausmas. Čia telpa daugybė emocinių ir elgesio niuansų. Juk kiekvienas supykstame dėl skirtingų dalykų, vieni pyksta jei lieka neįvertinti, kiti jei mylimas žmogus pasielgia netaktiškai, o dar kiti dėl visai kitų priežasčių, kurias žino tik tas žmogus, kuris pyksta. Koks pyktis, kaip jis reiškiamas priklauso tik nuo paties žmogaus jo charakterio, gyvenimo būdo, supratimo apie kitus. Pyktis tarsi sužadina visą organizmą, tai yra: pasikeičia veido išraiška, stipriau ima plakti širdis, kraujas plūsteli į smegenis ir atsiranda daug daugiau energijos.

2. Savo darbe pateikiau keturis būdus, kurie parodo kaip skirtingai galima reikšti pyktį. Tikiuosi, kad šis „keturių pykimo būdų” modelis paskatins jus ar jūsų artimuosius agresijos ir pykčio jausmus vertinti kaip natūralų reiškinį ir įsisąmoninti juose slypinčią jėgą. Kiekvienas psichologas tikrai pasakys, kad pyktį būtina išreikšti ir nelaikyti tos blogos energijos savyje, tačiau reikia pasirinkti būdą išreikšti pykti nepakenkiant nei sau nei kitiems. Tegul šis žinojimas padeda išreikšti pyktį kuo konstruktyvesnėmis ir produktyvesnėmis formomis.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (3226 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ciobrelis
  • Žmonių pyktis ir jo pasireiškimo būdai referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Žmonių pyktis ir jo pasireiškimo būdai referatas. (2015 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmoniu-pyktis-ir-jo-pasireiskimo-budai-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 20 d. 03:24
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!