Žmonių santykių grožis lietuvių literatūroje


Žmonių santykių grožis lietuvių literatūroje.


Išgirdę žodžių junginį „žmonių santykių grožis“ daugelis nedvejodami pagalvojame apie vyro ir moters meilę. Tačiau įsigilinę į šią frazę galime įžvelgti daugelį kitų reikšmių. Santykių grožis, tai nebūtinai meilė tarp vyro ir moters, tai gali būti nuoširdus bendravimas su kitu ar kitais asmenimis, pavydžiui kaimelio žmonių sugyvenimas paremtas pagarba ir rūpinimuosi vieni kitais, tėvų ir vaikų santykiai bei daugelis kitų pavyzdžių. Nuo seno lietuvių literatūros kūriniuose aprašomi santykiai tarp žmonių. Rašytojai įvariais būdais bando atskleisti gražius žmonių bendravimo tarpusavyje ypatumus, šitaip mokydami skaitytoją jautrumo, žadindami jo grožio ir gėrio jausmą.

Jono Biliūno kūrybos tikslas ir paskirtis – visapusiškai atskleisti tikrovę, kurstyti skaitytojo jautrumo, santykių grožio jausmą. Apysakoje „Liūdna pasaka“ atskleidžiami pagrindinio veikėjo išgyvenimai, jausmai, kuriuos paveikė istorinis laikotarpis. Įsimylėjelių - Juozapotos ir Petro - bendravimas, jaunatviška stipri meilė, pasiryžimas aukotis vardan šeimos gerovės, parodo kiekvienam skaitytojui stiprius, tvirtus ir gražius šeimos santykius. Taigi „Liūdnos pasakos“ ištraukoje aprašomas paskutinis Juozapotos ir jos vyro Petro vakaras drauge. Nors Juozapota ir nežino, kad Petras ruošiasi išeiti į sukilimą, bet, išvydusi durtuvus, sunerimsta – jos mylinti širdis intuityviai pajaučia pavojų.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1106 žodžiai)
  • Mokykla
  • Roberta
  • Žmonių santykių grožis lietuvių literatūroje
    10 - 7 balsai (-ų)
Žmonių santykių grožis lietuvių literatūroje. (2016 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmoniu-santykiu-grozis-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 03:41
×