Žmonių sauga ir ergonomika konspektas (2)


Ergonomikos konspektas. Energijos ir medžiagų judėjimas aplinkoje ir žmoguje. Meteorologinių sąlygų parametrai. Jų charakteristika. Poveikis žmogui. Normavimas. Negyvoji gamta. Jos tarša ir įtaka gyvajai gamtai. Šviesa. Jos suvokimas. Charakteristikos. Natūralus ir dirbtinis apšvietimas. Natūralus ir dirbtinis vėdinimas oro kondicionavimas. Triukšmas. Jo charakteristika. Poveikis žmogui. Apsauga. Virpesiai. Jų charakteristika. Poveikis žmogui. Apsauga. Jonizuojančioji spinduliuotė. Jos charakteristika. Poveikis žmogui. Apsauga. Elektromagnetinė spinduliuotė, jos charakteristika, poveikis žmogaus organizmui. Elektros srovės poveikis žmogaus organizmui. Žaibas. Statinė elektra. Kenksmingos medžiagos. Jų charakteristika. Poveikis žmogui. Saugus naudojimas. Degimas ir sprogimas, degiųjų medžiagų savybės. Gaisrų gesinimo būdai, medžiagos, priemonės. Žmonių evakuacija iš pastatų. Ekstremalios sąlygos ir žmonių elgesys jų metu. Ergonomikos rūšys. Fizinių ergonomikos principų. Darbdavių ir darbuotojų pareigos saugos ir sveikatos srityje. Darbuotojų saugos ir sveikatos kontrolė ir socialinė partnerystė įstatymų priežiūros institucijos. Atsakomybės formos, pažeidus darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus. Darbo ir poilsio laikas. Nelaimingi atsitikimai ir profesinės ligos. Nelaimingų atsitikimų tyrimas. Profesinės rizikos vertinimas. Profesinis stresas ir jo valdymas.


Svarbu pastebėti, kad stresas neretai veikia stimuliuojančiai – jis verčia geriau pasirengti atsakingam pranešimui ar daugiau dėmesio skirti kitiems svarbiems darbams. Taigi svarbiausias tikslas turėtų būti neapskritai panaikinti stresą (dažniausiai tai ir neįmanoma), bet išmokti ją valdyti, t.y. išlaikyti racionalų mąstymą ir sumažinti neigiamą streso poveikį psichologinei bei fizinei sveikatai. Nustatyta, kad profesinis stresas neigiamai veikia ne tik darbuotojus, bet ir darbdavį, nes dėl streso padažnėja darbuotojų susirgimų, kurie daro neigiamą poveikį organizacijos rezultatams. Pripažįstama, kad labai dažnai stresas yra prastų darbo santykių organizacijoje simptomas. Organizacijos, kurių vadovai reguliariai bendrauja su darbuotojais, įsiklauso į jų lūkesčius ir kur veikia problemų sprendimo mechanizmai, lengviau išvengia profesinių stresų, nes situacijos, galinčios darbuotojams sukelti stresą, identifikuojamos tik joms atsiradus. Vienas iš svarbiausių profesinio streso mažinimo būdų galėtų būti kuo didesnis visų darbuotojų įtraukimas į organizacijos sprendimų priėmimo procesus, pagalba ir konsultacijos darbuotojams, susidūrusiems su darbo problemomis, nuolatinis bendravimas.

  • Ergonomika Konspektai
  • 2013 m.
  • Indre
  • 6 puslapiai (6634 žodžiai)
  • Ergonomikos konspektai
  • Microsoft Word 46 KB
  • Žmonių sauga ir ergonomika konspektas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Žmonių sauga ir ergonomika konspektas (2). (2013 m. Gegužės 25 d.). http://www.mokslobaze.lt/zmoniu-sauga-ir-ergonomika-konspektas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:56