Žmonių sauga ir ergonomika konspektas


Darbo sauga ir ergonomika. Mokymosi atostogos referatas. Darbuotojų saugos ir sveikatos samprata pagrindinės sąvokos. Mokymosi atostogos kursiniai darbai ,referatai. Meteorologinės darbo aplinkos sąlygos. jų įtaka žmogui. higieninis normavimas. Žmonių suga ir ergonomika. Pagrindine darbo saugos it ergonomikos reglamentavimas. Ergonominiai rizikos veiksniai. Ergonominių rizikos veiksnių vertinimo kursų programa. Darbuotojų saugos ir sveikatos samprata.

Darbuotojų saugos ir sveikatos teisinis reglamentavimas. Darbuotojų saugos ir sveikatos reikšmė ir uždaviniai. Teisiniai darbuotojų saugos ir sveikatos dokumentai. Darbuotojų saugos ir sveikatos samprata, pagrindinės sąvokos. Darbo taryba, darbuotojų atstovai, įmonių darbuotojų saugos ir sveikatos komitetai. Darbdavių ir darbuotojų pareigos saugos ir sveikatos srityje. Darbuotojų saugos ir sveikatos kontrolė. Atsakomybės formos pažeidus darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus. Darbdavių ir darbuotojų mokymas, atestavimas, instruktavimas. Rizikos veiksnių analizė ir prevencinių priemonių įgyvendinimas. Profesinė rizika. Rizikos identifikavimas. Rizikos tyrimas. Rizikos nustatymas. Rizikos šalinimo arba mažinimo priemonės. Profesinės rizikos vertinimo aktų analizė. Pagrindiniai profesinės rizikos vertinimo teisės aktai. Rizikos veiksnių analizė. Cheminiai veiksniai. Fizikiniai veiksniai. Biologiniai veiksniai. Ergonominiai veiksniai. Psichosocialiniai veiksniai. Fiziniai veiksniai. Potencialiai pavojingi įrenginiai ir pavojingi darbai. Nelaimingi atsitikimai ir profesinės ligos. Nelaimingi atsitikimai darbe. Jų klasifikacija. Darbo laikas. Poilsio laikas. Pertrauka pailsėti ir pavalgyti. Papildomos ir specialios pertraukos. Paros poilsis. Savaitės nepertraukiamasis poilsis. Kasmetinės atostogos. Mokymosi atostogos. Darbo higiena. Meteorologinės darbo aplinkos sąlygos. Jų įtaka žmogui. Higieninis normavimas. Gamybinės dulkės. Jų savybės. Higieninis normavimas. Kenksmingos cheminės medžiagos. Jų charakteristika. Poveikis žmogui. Higieninis normavimas. Darbo vietų apšvietimas. Apšvietos būdai ir sistemos. Higieninis normavimas. Triukšmas. Jo charakteristika. Poveikis žmogui. Gamybiniai virpesiai. Jonizuojančioji spinduliuotė. Apsauga nuo jos. Poveikis žmogui. Elektromagnetinės spinduliuotės. Poveikis žmogui. Darbuotojų aprūpinimas asmeninėmis apsauginėmis priemonėmis. Ergonomikos principai. Ergonomikos samprata. Istorinė vystymosi apžvalga. Ergonomikos ir kitų mokslo šakų sąsajos. Ergonominio tyrimo metodologija. Dešimt ergonomikos fizinių principų. Dešimt ergonomikos pažinimo principų. Darbinių sistemų ergonominė samprata. Gaisrinė sauga. Degimo sistemos ir procesai. Gamybos procesų gaisrinė klasifikacija. Statybinių medžiagų ir konstrukcijų degumas. Statybinių konstrukcijų atsparumas ugniai. Žmonių evakavimas iš pastatų. Gaisrų gesinimo būdai ir medžiagos. Pirminės gaisro gesinimo priemonės. Gaisro signalizacija ir ryšiai.
  • Ergonomika Konspektas
  • Microsoft Word 1914 KB
  • 2013 m.
  • 37 puslapiai (13460 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kazimieras
  • Žmonių sauga ir ergonomika konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Žmonių sauga ir ergonomika konspektas. (2013 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmoniu-sauga-ir-ergonomika-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 22:56
×