Žmonių sauga ir ergonomika


Darbo sauga ir ergonomika. Ergonomika ir sauga. Ergonomikos tyrimo metodologija. Vaiko ergonomika. Keliamieji kranai imoneje reikalavimai. Darbo irankiu ergonomika. Potencialiai pavojingi įrenginiai referatas. Referatas apie slėginiai indai. Darbo irenginiu reikalavimai ergonomika. Zmoniu saugos namu darbai.

Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyminis reglamentavimas. Potencialiai pavojingi įrengimai. Darbo higiena. Apšvietimo sąvokos ir vienetai. Apšvietos būdai ir sistemos, higieninis normavimas. Technologinių procesų darbų sauga arba ergonomika. Ergonomikos tyrimo metodologija. Gaisrinė sauga. Medžiagų ir konstrukcijų degumas. Literatūra

Potencialiai pavojingi įrenginiai – tai darbo priemonės (darbui naudojamos mašinos, įrengimai, įrenginiai, aparatai, prietaisai ar įrankiai) ir kiti įrenginiai, kuriuos naudojant kyla pavojus darbuotojų ir kitų žmonių gyvybei, sveikatai, aplinkai ar turtui dėl juose sukauptos energijos bei vykstančių procesų ir kuriems reikalinga šio įstatymo nustatyta priežiūra.

Potencialiai pavojingų įrenginių kategorijai priskiriami: garo katilai, vandens šildymo katilai, slėginiai indai, įranga dujoms, suskystintosioms ar biriosioms medžiagoms supilti ar išpilti slėgimo būdu ir jų talpyklos, keliamieji kranai, liftai, keltuvai, elektros įrenginiai, branduolinės energijos ar radioaktyviųjų medžiagų naudojimo įrenginiai ir kiti, rečiau naudojami.

įrenginiams priskiriami jų valdymo, signaliniai, blokavimo ir saugos įtaisai, kontroliniai matavimo prietaisai. Įrenginiai projektuojami, gaminami, montuojami (išmontuojami), remontuojami, rekonstruojami, laikomi ir naudojami pagal potencialiai pavojingų įrenginių būtinosios ir specialiosios priežiūros taisykles. Pavojingų darbų kategorijai priskiriamas darbas su potencialiai pavojingais įrenginiais (jų derinimas, išbandymas, eksploatavimas, techninė priežiūra), išvardintais patvirtintame potencialiai pavojingų įrenginių sąraše, darbai su kenksmingosiomis medžiagomis, liepsniosiomis dujomis, nuodingosiomis medžiagomis, darbai šuliniuose, tuneliuose, darbai, atliekami aukščiau kaip m. Nuo žemės, perdangos ar darbo pakloto, darbai po vandeniu, darbai veikiančiuose elektros įrenginiuose ir pan. Įmonių vadovai privalo sudaryti ir patvirtinti įmonėse eksploatuojamų potencialiai pavojingų įrenginių, kurių privalomą priežiūrą vykdo inspekcijos (tarnybos) bei pačios įmonės, ir pavojingų darbų (gamybos procesų) sąrašus.

Pavojingus darbus atliekantiems darbuotojams ir darbų vadovams apmokyti ir atestuoti keliami specialūs reikalavimai.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2010 m.
  • 8 puslapiai (1373 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vip
  • Žmonių sauga ir ergonomika
    10 - 1 balsai (-ų)
Žmonių sauga ir ergonomika. (2010 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmoniu-sauga-ir-ergonomika.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 20:27
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo