Žmonių sauga konspektas


Dulkiu normavimas. Konspektas darbuotojų sauga darbe. Gamybiniai virpesiai:normavimas, mažinimo būdai. poveikis žmogaus organizmui.

Žmonių sauga. Pratarmė. Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyminis reglamentavimas. Darbų saugos reikšmė ir uždaviniai. Teisiniai darbų saugos dokumentai. Europos sąjungos darbuotojų saugos ir sveikatos direktyvų harmonizavimas. Profesinės rizikos vertinimo pagrindai. Darbdavių ir darbuotojų pareigos saugos ir sveikatos srityje. Potencialiai pavojingi įrenginiai ir pavojingi darbai. Darbų saugos ir sveikatos kontrolė ir socialinė partnerystė. Valstybinė darbų saugos ir sveikatos kontrolė. Vidinė darbų saugos ir sveikatos kontrolė. Darbų saugos ir sveikatos socialinė partnerystė. Darbdavių ir darbuotojų mokymas, atestavimas ir instruktavimas. Atsakomybės formos, pažeidus darbų saugos reikalavimus. Nelaimingi atsitikimai ir profesinės ligos. Nelaimingi atsitikimai darbe ir jų klasifikacija. Lengvo nelaimingo atsitikimo tyrimas. Sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų tyrimas. Traumatizmo analizės metodai ir koeficientai. Darbo ir poilsio laikas. Darbo higiena. Darbo aplinkos meteorologinės sąlygos. Mikroklimato parametrai ir jų įtaka žmogaus organizmui. Mikroklimato parametrų normavimas ir jų gerinimas. Gamybinės dulkės. Dulkių savybės ir normavimas. Dulkėtumo mažinimo principai. Kenksmingos cheminės medžiagos. Kenksmingų cheminių medžiagų charakteristika. Kenksmingų medžiagų poveikis žmogaus organizmui. Saugos priemonės tvarkant chemines medžiagas ir preparatus. Darbo patalpų vėdinimo sistemos. Vėdinimo sistemų charakteristikos. Natūralus vėdinimas. Mechaninis vėdinimas. Oro kondicionavimas. Darbo vietų apšvietimas. Apšvietos samprata. Apšvietos būdai ir sistemos. Apšvietimo matavimas ir normavimas. Triukšmas ir jo įtaka žmogui. Triukšmo charakteristika. Triukšmo poveikis žmogui ir normavimas. Triukšmo mažinimo būdai. Gamybiniai virpesiai. Virpesių charakteristika ir poveikis žmogaus organizmui. Virpesių matavimas ir normavimas. Virpesių mažinimo būdai. Jonizuojančioji spinduliuotė. Jonizuojančiosios spinduliuotės charakteristika ir poveikis žmogaus organizmui. Apsauga nuo jonizuojančiosios spinduliuotės. Elektromagnetinė spinduliuotė. Elektromagnetinės spinduliuotės charakteristika. Elektromagnetinių laukų poveikis žmogaus organizmui. Apsauga nuo elektromagnetinių laukų. Stresų įtaka saugiam darbui. Literatūra.
  • Sauga Konspektas
  • Adobe PDF 1169 KB
  • 2013 m.
  • 68 puslapiai
  • Bauwbas
  • Žmonių sauga konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Žmonių sauga konspektas. (2013 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmoniu-sauga-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 16:14
×