Žmonių sauga referatas


Įvadas. Žmogaus sauga ir profesinės ligos. Darbo rizika ir profilaktika greitosios medicinos pagalbos mediko darbe. Profesinių ligų ir traumų fiksavimas bei dokumentacija. Išvados. Literatūra.

Kaip daugeliui gyvenimo sričių taip ir darbo santykiuose yra būdingi tam tikri reikalavimai, kurie yra aiškiai apibrėžti ir reglamentuoti valstybės normomis bei įstatymais. Vienas tokių aspektų - tai darbuotojo sauga. Žmonių darbo sauga –socialinių, ekonominių, techninių, higieninių, teisinių ir organizacinių priemonių visuma, kurios tikslas yra sudaryti žmogui saugias darbo sąlygas, taip apsaugant žmogaus sveikatą bei darbingumą viso jo darbo laikotarpio metu.

Minėtus principus pabrėžia, bei reglamentuoja įvairūs RL įstatymai bei higienos normos, o konkrečia atitinkamų veiksmų vykdymo kontrolę prižiūri tokios institucijos, kaip: Darbo inspekcija, turinti savo regioninius skyrius, kartu su Darbų saugos departamentu bei Technikos priežiūros tarnyba, užtikrinanti potencialiai pavojingų įrengimų eksploatavimo saugumą.

Šio mano darbo tikslas – apžvelgti dažniausiai patiriamas profesines ligas ir išanalizuoti darbo saugos principus mediko darbe.

Kaip žinome, dažniausiai pavojingomis infekcijomis užsikrečia medikai įvairių procedūrų, operacijų, diagnozavimo ir slaugymo metu tiesiogiai kontaktuodami su ligonio krauju arba per biologinius žmogaus organizmo skysčius. Viena iš dažniausiai pasitaikančių ligų yra hepatitas.

Cheminiai veiksniai turi įtakos ūmiems ir lėtiniams apsinuodijimams bei jų pasekmės, pasireiškiančioms esant kelių organų ar sistemų pažeidimams.

Tokios cheminės medžiagos kaip: azoto rūgštis, amoniakas, azoto junginiai, silicio organiniai junginiai, selenas, siera ir jos junginiai, floras ir jo junginiai, chromas ir jo junginiai gali sukelti toksinius kvėpavimo sistemos pažeidimus, opas ar nosies pertvaros defektą, bronchitą, plaučių audinio fibrozę. Amino, natrio ir chloro junginiai, tarp jų aromatiniai angliavandeniliai, benzolas ir jo junginiai, ir kt. gali sukelti anemiją ar leukemiją. Chloro organiniai, pesticidai, švinas ir jo neorganiniai junginiai, amino ir natrio junginiai, tarp jų aromatiniai angliavandeniliai, benzolas ir jo junginiai hidrazinas ir jo junginiai, fosforas ir jo junginiai gali sukelti toksinį hepatitą. Darbas su kadmiu- toksiną nefropatiją.

  • Sauga Referatas
  • Microsoft Word 201 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (2134 žodžiai)
  • Kolegija
  • Neringa
  • Žmonių sauga referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Žmonių sauga referatas. (2015 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmoniu-sauga-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:32
×