Žmoniu sauga


Benzino garu misinio sprogimo ribos. Sprogus misiniai. 10 pažinimo principų ergonomikoje skaidres. Žmogaus sauga sprogimai. Kokios salygos turi buti kad vyktu degimas. Žmogaus sauga.degimas. Sąlygos sierai užsidegti. Civiline sauga zmogaus savaiminis uzsidegimas. Viršutinė koncentracijos degimo riba. Benzino garų ir oro mišinio sprogimo ribos.

Degimas ir sprogimas, degių medžiagų savybės. Gaisrų gesinimo būdai, medžiagos ir priemonės. Pastatų atsparumas ugniai ir jo padidinimas. Žmonių evakuacija iš pastatų. Žmonių srautai. Eva¬ku¬a¬ci¬nis iš¬ėji¬mas ir ke¬lias. Automatinės gaisrų gesinimo sistemos, gaisrinė signalizacija, ryšiai. Ergonomika. 10 fizinių ir 10 pažinimo principų. Tei¬si¬niai dar¬bų sau¬gos do¬ku¬men¬tai. Darbdavių ir darbuotojų pareigos saugos ir sveikatos srityje. Potencialiai pavojingi įrenginiai ir pavojingi darbai. Darbuotoju saugos ir sveikatos kontrole ir socialine partneryste. Darbdavių ir darbuotojų mokymas, instruktavimas ir atestavimas. Atsakomybės formos pažeidus darbuotoju saugos reikalavimus. Darbo ir poilsio laikas. Nelaimingi atsitikimai ir profesinės ligos. nelaimingų atsitikimų tyrimas.

Degimas - tai elementų cheminė reakcija, kurios metu išsiskiria šiluma ir/arba šviesa. Pagr. Degios medžiagos gamtoje: h2,c ir dar šiek tiek siera. Tam kad vyktų degimas būtinos tokios sąlygos: turi būti pakankamai o2, daugiau kaip 15 %; turi būti užsidegimo impulsas arba koks nors šaltinis (cheminės reakcijos, temperatūra, trintis), turi būti degi medžiaga tam tikroje būsenoje(pvz. Įkaitusi iki tam tikros temperatūros). Deginimo būdai. Pliupsnis, kai degių skysčių ar degių dujų ir oro mišinys užsidega nuo atviros liepsnos šaltinio ir užgęsta. Dega ne ilgiau kaip 5s. Pliupsnio temp. Yra pati žemiausia temp, kuri charakterizuoja degių medžiagų pavojingumą gaisro požiūriu. Tai vad. Lengvai užsiliepsnojantys skysčiai mažiau kaip 27 c temp. Savaiminis užsiliepsnojimas, kai medžiaga užsidega tik pakilus temp, be papildomo užsidegimo šaltinio. Kiekviena medž. Turi savo užsiliepsnojimo temp. Dyzelinio kuro temp. 350-400 laipsnių, popieriaus – apie 250 laipsnių. Savaiminis užsidegimas, tai kai medžiaga užsidega dėl jos viduje vykstančių cheminių ,fizinių ar biologinių procesų. Jis gali būt dėl sąveikos su oru: pvz. Durpės, augalinės medž, akmens anglis. Užsidega dėl sąveikos su vandeniu (šarminiai metalai na, k ir pan. ), ir kai jungiasi viena medžiaga su kita dėl cheminių reakcijų. Sprogimas (degimas sprogimu). Sprogimas - tai degimo rūšis, kai degimo greitis padidėja daug kartų ir išsiskiria daug besiplečiančių dujų. Degti arba sprogti gali degių dulkių, degių dujų, degių skysčių garų ar oro mišiniai. Ar mišiniai degs ar sprogs priklauso nuo degaus komponento ir oro koncentracijos. Kiekviena iš minėtų medžiagų turi tokią koncentraciją, tam tikras koncentracijos ribas, kuriose mišinys yra sprogus. Konc. Ribas apibrėžia žemutinė ribinė koncentracija ir aukštutinė arba viršutinė ribinė medž. Koncentracija. Pavojingiausios dujos – acetilenas c2h2, jų žemutinė koncentracijos riba 2,5%, viršutinė riba 80%. Propano 2,1% - 9,5%. Benzino garų 0,8% - 5,5%. Ta koncentracija susidaro tam tikroje temperatūroje.

Pagrindinės gaisrų priežastys: jos susijusios su pačiu žmogumi, su žmogaus netinkamu požiūriu ir elgesiu. Dėl neteisingų elektros įrenginių naudojimo. Šildymo prietaisai, krosnys. Rūkymas (neatsargus). Neatsargus elgesys su ugnimi (kūrenant laužus, dažnai priežastis gali būti ne pats laužas, o žemė, ant kurios degė laužas, pvz. Smėlis gali būti įkaitęs dar ilgai po laužo užgesinimo ir nuo jo gali užsidegti ant jo patekę sausi lapai, šakos ir pan. ).

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (4401 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytis
  • Žmoniu sauga
    10 - 2 balsai (-ų)
Žmoniu sauga. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmoniu-sauga.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 31 d. 02:23
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo