Žmonių saugos referatas


Nelaimingi atsitikimai darbe referatas. Zmogaus sauga referatai. Zmogaus sauga referatas. Zmoniu sauga referatas. Zmogaus saugos referatai. Zmogaus saugos referatas. Žmonių sauga kursinis. Nelaimingas atsitikimas darbe referat. Zmoniu sauga referatai. Nelaimingi atsitikimai referatas.

Įvadas. Nelaimingi atsitikimai ir profesinės ligos. Elektromagnetinė spinduliuotė. Elektromagnetinės spinduliuotės charakteristika. Elektromagnetinių laukų poveikis žmogaus organizmui. Apsauga nuo elektromagnetinių laukų. Saugus krovinių pakrovimas, iškrovimas ir pervežimas. Konteinerinė transportavimo sistema. Rolkerinė sistema. Keltų sistema. Įvairaus apdorojimo krovinių sistema. Pavojingi kroviniai. Gaisro signalizacija ir ryšiai. Išvados. Literatūra.

Lietuvos respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas įpareigoja darbdavius gerinti darbuotojų saugą ir sveikatą, aprūpinti darbuotojus patikimomis saugos ir asmeninėmis apsauginėmis priemonėmis, mokyti darbuotojus saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimų.

šiame darbe aptariama nelaimingi atsitikimai įvykstantys darbo vietose, viena iš spinduliuočiu su kuriomis susiduriama darbo vietose. Aptariama ir krovinių pakrovimas, iškrovimas ir jų gabenimas, bei reikalavimai, kurių reikia laikytis atliekant šiuos darbus. Apžvelgiama ir priešgaisrinė apsaugos sistemos, kurios padeda laiku pranešti apie nelaimingas atsitikimas darbe – įvykis darbe, įskaitant eismo įvykį darbo laiku, nustatyta tvarka ištirtas ir pripažintas nelaimingu atsitikimu darbe, kurio padarinys – darbuotojo trauma (lengva, sunki, mirtina).

Pavojingas veiksnys – tai rizikos veiksnys darbo aplinkoje, dėl kurio darbuotojas gali patirti ūmių sveikatos sutrikimų ar mirti.

Kenksmingas veiksnys – tai rizikos veiksnys darbo aplinkoje, kuris, veikdamas darbuotojo sveikatą, gali sukelti ligą ar profesinę ligą ir kurio ilgalaikis poveikis gali būti pavojingas gyvybei.

Profesinė liga – tai ūmus ar lėtinis darbuotojų sveikatos sutrikimas, kurį sukėlė vienas ar daugiau kenksmingų ir (ar) pavojingų darbo aplinkos veiksnių, nustatyta tvarkalėtinė profesinė liga – darbuotojo sveikatos sutrikimas, kurį sukėlė vienas ar daugiau kenksmingų ir (ar) pavojingų darbo aplinkos veiksnių per tam tikrą darbo laika.

ūmi profesinė liga – staigus darbuotojo sveikatos sutrikimas, kurį sukėlė trumpalaikis (vienkartinis arba per vieną darbo dieną) darbo aplinkos pavojingas veiksnys (veiksniai), pasižymintys ūmiu poveikiu.

Būna atvejų, kai žalingi poveikiai yra ilgalaikiai, tačiau jų pasekmės įvertinamos kaip nelaimingi atsitikimai. Pvz. , saulės smūgiai, nušalimai, apsinuodijimai lakiosiomis medžiagomis priskirtini nelaimingiems atsitikimams, o ne plengvas nelaimingas – tai įvykis, kurio metu darbuotojas patiria traumą ir netenka darbingumo nors vienai dienai ir kuris nepriskiriamas sunkių nelaimingų atsitikimų darbe kategorijai. Po tam tikro laikotarpio nukentėjęs pasveiksta be liekamųjų pasekmių.

Sunkus nelaimingas atsitikimas- tai įvykis, kurio metu darbuotojas patiria sveikatai ir (ar) gyvybei pavojingą traumą. Tai kaulų lūžiai, galūnių amputacijos, iii – iv laipsnių nudegimai ir kt. Sunkių nelaimingų atsitikimų klasifikaciniai požymiai nurodomi nelaimingų atsitikimų darbo tyrimo ir apskaitos nuostatuose.

  • Microsoft Word 129 KB
  • 2011 m.
  • 13 puslapių (3664 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaidas
  • Žmonių saugos referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Žmonių saugos referatas. (2011 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmoniu-saugos-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 18:08
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo