Žmonių sauga. Špera.


Kas yra zmogaus sauga. Zmogaus sauga. Zmogaus sauga elektra. Kas yra žmonių sauga. Rasto darbas tdo ir lietuva. Zmoniu sauga, imones projectas. Zmogaus sauga imoneje referatas. Zmoniu sauga kursinis. Zmoniu sauga referatas. Zmoniu sauga statybose.

Darbo santykiai. Apsaugos nuo elektros būdaielektrotechninis personalas. Spalvos. Apsauginės priemonės. Plakatai ir ženklai. Saugos priemonės vykdant darbus. Techninės priemonės vykdant 2 – os kategorijos darbus. Techninės priemonės vykdant 3- os kategorijos darbus. Apsauga nuo jonizuojančio spinduliavimo. Techninės priemonės vykdant 1- os kategorijos darbus. Tinklų klasifikacija. Sužalojimai elektra. Apsauginis atjungimas.

Jaigu darbas reguliuojamas darbo įstatymais, santykiai tarp asmens atstovaujančio įmonę ir dirbančiojo vadinami darbiniais santykiais. Tokiu atveju įmonę atstovaujantis asmuo yra darbdavys, o asmenys, sudarę su juo sutartis – dirbantieji.

Jeigu darbas reguliuojamas darbo įstatymais, darbdavys darbo aplinkoje turi užtikrinti sveikas ir saugias darbo sąlygas.

Teisės dokumentuose vartojamos dvi sąvokos: juridinis ir fizinis asmuo. Fizinis asmuo – žmogus, juridinis asmuo – įmonė (įmonės tuose šaltiniuose ya įteisintos žmogaus teisės į sveikas ir saugias darbo sąlygas. Tokiais šaltiniais gali būti visuotinė žmogaus teisių deklaracija – tarptautinis ekonominių, socialinių ir kitų teisių aktas, europos socialinė chartija. Tarptautinės darbo organizacijos konvencijos ir rekomendacijos, europos direktyvos ir atskirų valstybių teisės aktai. Teisinėje praktikoje naudojamas terminas – norminis aktas. Norminiu aktu vadinamas toks teisės aktas, kuriuo įvertinamos naujos, nai tdo rengia konvencijas ir rekomendacijas (konvencija yra užbaigtas dokumentas). Jeigu valstybė yra ekonomiškai nepajėgi įgyvendinti visas konvencijos normas, tai td rengia rekomendacijas.

Tdo yra priimta 155 konvencijos ir 164 rekomendacijos, kurios vadinasi darbo sauga ir aplinka . Tai yra nurodyta, kas turi būti sutvarkyta nacionaliniu ir įmonės mastu, kad apsaugoti dirbantįjį.

Visi teisės aktai pagal teisinę galią grupuojami į hierarchiniu principu: pvz. : Lietuvoje aukščiausiame lygyje – konstitucija, žemesniame – įstatymai, po įstatymų – ratifikuotos tarptautinės sutartys, toliau – taisyklės, reglamentai, normos. , dar žemesniame lygyje – instrukdarbuotojų saugos ir sveikatos įstatymais (priimtas 2000 m. ). I būtina skirti dvi sąvokas : įrenginys yra materialus daiktas (transformatorius. ) kol elektros variklis nėra prijungtas prie elektros šaltinio, tol jis yra elektros gaminys. Gaminiai turi atitikti saugos reikalavimus. Tam jie yra sertifikuojami. Reikalavimai gaminiams dažniausiai nustatyti standartuose. Pastaruoju metu egzistuoja tokia standartų sistema.

Iso (international standart organization). Šie standartai nurodo, apibrėžia įvairius standartus, išskyrus elektros gamstandartus galima suskirstyti į privalomuosius ir neprivalomuosius. Privalomieji tokie, kurių reikalavimai įteisinti teisės aktais.

Elektros įrenginiai skirstomi į veikiančius ir neveikiančius.

  • Microsoft Word 98 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (6227 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurelijus
  • Žmonių sauga. Špera.
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Žmonių sauga. Špera.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmoniu-saugos-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 17:23
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo