Žmonių susvetimėjimo problema literatūroje


Alberas kamiu svetimas analize. Kamiu svetimas analize. Susvetimejimas literaturoje. Svetimas analize. Zmoniu susvetimejimas. Kamiu svetimas problemos. Visuomenes susvetimejimo problemos. A kamiu svetimas analize. Romanas svetimas problemos. Romano svetimas problemos.

Žmonių susvetimėjimo problema literatūroje.

Išankstinės moralinės nuostatos – viena pagrindinių priežaščių, lemiančių žmonių susvetimėjimą. Pasaulinėje literatūroje šią problemą ypač ryškiai iškėlė prancūzų egzistenialistas Alberas Kamiu. Romane ,, Svetimas ‘‘ jis pasakojo apie nusistovėjusias moralines normas atmetusį pagrindinį romano veikėją Merso. Jo problemą dar labiau gilina faktas, jog romano veiksmas vyksta Antrojo pasaulinio karo metu – kai žmoniją buvo apėmusi egzistencinė krizė, kuri tik dar labiau didino moralinių normų įsigalėjimą visuomenėje bei polinkį žmogaus elgesį skirstyti į vienareikšmiškai gerą ir blogą. Merso su šiais reiškiniais susiduria itin skaudžiai per motinos laidotuves. Kadangi Merso daugybę metų su motina neturėjo jokių ryšių, jis laidotuvių metu elgėsi natūraliai, tačiau labai šaltai ir abėjingai. Tai stipriai prieštarauja visuomenės moralinėms nuostatoms, tad Merso lieka nesuprastas ir susvetimėjęs. Absurdiškiausia, jog būtent Merso ,,nemoralus‘‘ elgesys buvo panaudotas, kaip pagrindinis argumentas jo teismo dėl nužudyto arabo metu – buvo nuspręsta, jog toks žmogus tikrai yra žudikas. Tai taip pat parodo, jog susvetimėjęs žmogus kartu susiduria ir su tokiais reiškiniais kaip absurdas ar beprasmybė. Tad, galimė teigti, jog A. Kamiu išaukštines moralines nuostatas iškelia kaip vieną svarbiausių visuomenės susvetimėjimo priežaščių.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (535 žodžiai)
  • Mokykla
  • Sigita
  • Žmonių susvetimėjimo problema literatūroje
    8.5 - 2 balsai (-ų)
Žmonių susvetimėjimo problema literatūroje. (2013 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmoniu-susvetimejimo-problema-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 21:08
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo