Žmonių sveikatos socialinis darbas


Neatsinaujinančių išteklių naudojimas. Elektroniniai ištekliai Lietuvoje ir pasaulyje. Medicininės atliekos ir jų tvarkymas. Energijos vartojimas. Saulės ir vėjo jėgos panaudojimas. Saulės energija. Saulės energijos pritaikymas medicinos įstaigose. Vėjo energija Lietuvoje. Vėjo energija pasaulyje. Greitosios medicinos pagalbos transporto tobulėjimas. Literatūros sąrašas.


Gerėjant sveikatos priežiūros aptarnavimo kokybei ir plečiantis sveikatos priežiūros centrams, didėja ir medicinos atliekų kiekis.Siekiant sumažinti daromą žalą aplinkai ir visuomenei, vis didesnis dėmesys skiriamas atliekų tvarkymui. Nuo 2013m. lapkričio 1d. įsigaliojo nauji medicininių atliekų rūšiavimo, surinkimo, pakavimo, ženklinimo, apdorojimo, laikino laikymo ir tvarkymo reikalavimai, kurie įtvirtinti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintoje normoje HN 66:2013 „Medicininių atliekų tvarkymo saugos reikalavimai“. Pagal šią normą, medicininės atliekosapibūdinamos kaip  žmonių sveikatos priežiūros (gydymo, diagnostikos, reabilitacijos, slaugos, ligų prevencijos, teismo medicinos ekspertizės) ir su ja susijusių mokslinių tyrimų atliekos, o medicininių atliekų tvarkymas – medicininių atliekų rūšiavimas jų susidarymo vietoje, surinkimas, pakavimas, ženklinimas, pradinis apdorojimas (kenksmingumo pašalinimas) ir laikinas laikymas sveikatos priežiūros įstaigoje. Taip pat, medicininės atliekos turi būti perduotos tik toms įmonėms, kurios turi teisę surinkti ar tvarkyti atitinkamais kodais pažymėtas atliekas. Šio fakto nepaisymas, sveikatos priežiūros įstaigai gali užtraukti administracinę atsakomybę.

Neigiama visuomenės nuomonė apie atliekų deginimą;

Viešoje erdvėje pateikiama informacija apie tokias problemas:

medicininių atliekų deginimą sveikatos priežiūros įstaigų katilinėse, kurios tam nepritaikytos;

medicininių atliekų deginimo įmonių aplinkosauginius pažeidimus;

netinkamą kūno dalių šalinimą ir kt.

Sveikatos priežiūros įstaigos pavojingų atliekų nukenksminimą atlieka tokiomis pagrindinėmis atliekų apdorojimo technologijomis:

Nemažas kiekis Lietuvos gydymo įstaigų dalyvavo ES remiamame projekte ir įsigijo autoklavus bei mikrobangų įrenginius, kurie nukenksmina atliekas ir jos gali būti šalinamos buitiniu būdu. Dėl šios priežasties atliekų tvarkymas mikrobangomis metams bėgant didėjo ir to pasekoje mažėjo deginamų atliekų kiekis.

Europoje, kaip ir Lietuvoje situacija panaši, tačiau stengiamasi sugalvoti būdų, kaip pagerinti medicininių atliekų tvarkymo kokybę, informuoti visuomenę bei darbuotojus, kurie susiję su tokių atliekų tvarkymų, apsaugoti gamtą nuo kenksmingo atliekų šalinimo poveikio. Vienas iš pagrindinių prioritetų yra medicininių atliekų perdirbimas. Šiuo metu perdirbama maža visų susidariusių medicininių atliekų dalis.

Riboti ištekliai Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje- problema. Įvairios institucijos, tūkstančiai žmonių dirba tam, kad sugalvotų kaip panaudoti neišsenkamus energijos šaltinius, tokius kaip saulės as vėjo energija. Atsinaujinančios energijos šaltiniai ypač aktualūs ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, kai išnaudojame labai daug neatsinaujinančių resursų, bet norime darniai ir ekologiškai gyventi.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 164 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1993 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Žmonių sveikatos socialinis darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Žmonių sveikatos socialinis darbas. (2016 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmoniu-sveikatos-socialinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:08
×