Žmonių turinčių regėjimo sutrikimų fizinis aktyvumas, kūno sudėjimas ir gyvenimo kokybė


Žmonių, turinčių regėjimo sutrikimų fizinis aktyvumas, kūno sudėjimas ir gyvenimo kokybė. Santrauka. Ankstesnis tyrimas. Dalyviai. Procedūros. Užsiėmimas. Duomenų analizė. Rezultatai. Diskusija. Išvados.

Palyginti mažai yra žinoma apie žmonių, turinčių regėjimo sutrikimų, sveikatą. Šis straipsnis patvirtina jaunų ir vidutinio amžiaus žmonių fizinio aktyvumo lygį ir kūno sudėjimą, taip pat nurodo šių faktorių pasekmes gyvenimo kokybei.

Didelis fizinis neaktyvumas prisidėjo prie didėjančios nutukimo epidemijos JAV (Daniels, 2006; Pi-Sunyer, 2002). Atsižvelgiant į neigiamas pasekmes sveikatai, kurios dažniausiai yra susijusios su sėdimu gyvenimo būdu, yra pažymima, kad 53% moterų ir 49% vyrų neužsiima fizine veikla (Haskell et al., 2007). Neįgalūs žmonės taip yra mažiau fiziškai aktyvūs nei sveiki ir yra labiau linkę į tolimesnes sveikatos problemas (JAV sveikatos ministerija, USDHHS, 2000). Tarp 54 milijonų amerikiečių, turinčių negalią, daugiau kaip pusė laisvalaikiu neužsiima jokia fizine veikla (USDHHS, 2000). Nepaisant neveiklumo paplitimo tarp neįgaliųjų, yra sukurtos gairės, kurios skatina fizinės veiklos efektyvumą sutrikusio regėjimo asmenims (akliesiems ir silpnaregiams) (Harrision, 2006).

  • Medicina Analizė
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2013 m.
  • 7 puslapiai (1811 žodžiai)
  • Universitetas
  • Roberta
  • Žmonių turinčių regėjimo sutrikimų fizinis aktyvumas, kūno sudėjimas ir gyvenimo kokybė
    10 - 2 balsai (-ų)
Žmonių turinčių regėjimo sutrikimų fizinis aktyvumas, kūno sudėjimas ir gyvenimo kokybė. (2013 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmoniu-turinciu-regejimo-sutrikimu-fizinis-aktyvumas-kuno-sudejimas-ir-gyvenimo-kokybe.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:33
×