Zodiako žvaigždynai


Trumpas pristatimas apie zodijako zvaigzdyna. Zoodiaku zvaigzdynas skaidres. Zvaigzdynai zodiako.

Zodiako žvaigždynai. Įvadas. Zodiako žvaigždynai senosiose kultūrose. Kosminiai objektai zodiako žvaigždynuose. Žvaigždės. Spiečiai. Supernovos. Ūkai. Zodiakas, astrologija, pranašystės. Išvados. Literatūra.

Apibendrinant informaciją apie Zodiako žvaigždynus galime daryti šias išvadas:

Žmonių domėjimasis dangaus kūnais siekia tokios senus laikus, apie kuriuos istorikai mažai ką gali pasakyti, todėl sunku spręsti apie senųjų civilizacijų astronomines žinias. Aišku tik viena, kad jos buvo kur kas gilesnės nei anksčiau manyta.

Dangaus kūnų judėjimo, cikliškų reiškinių stebėjimas vėliau įgavo dvi viena kitą papildančias raidos kryptis: astronominę ir astrologinę.

Astrologijos teiginius dažnai sunku pagrįsti moksliniais teiginiais, tačiau egzistuoja daugybė stulbinančių sutapimų.

Astronomija tyrinėja kosminius objektus nesistengdama priskirti jiems galių, neįrodytų stebėjimais ar moksliniais tyrimo metodais.

Žvaigždynai nėra tik žvaigždės mūsų protėvių sujungtos į konsteliacijas. Juose galima aptikti ir kitų kosminių objektų (galaktikų, žvaigždžių spiečių, ūkų).

  • Microsoft Word 4275 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (1962 žodžiai)
  • Gerda
  • Zodiako žvaigždynai
    10 - 2 balsai (-ų)
Zodiako žvaigždynai. (2013 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/zodiako-zvaigzdynai.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 24 d. 05:22
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo