Žodinio - loginio mąstymo tyrimas laboratorinis darbas


Įvadas. Mąstymos rūšys. Tyrimo tikslas. Tyrimo metodika. Tiriamieji. Tyrimo priemonės. Tyrimo eiga. Domenų ,apdorojimas. Rezultatai. Išvados. Literatūra. Priedai.


Liguistoje būklėje gali sutrikti mąstymo forma arba turinys. Sutrikus mąstymo formai nukenčia mąstymo kryptingumas, vientisumas bei tempas. Sutrikus mąstymo turiniui, žmogaus mintys nebeatitinka tikrovės.

Sąvokinis mąstymas (loginis teorinis) – Sąvokinis mąstymas (loginis, teorinis) remiasi sąvokų siejimu ir pertvarkymu, ieškant daiktų ar reiškinių ryšio. Sąvokinis mąstymas neatsiejamas nuo kalbos, todėl daugelyje psichologijos vadovėlių jis yra vadinamas žodiniu, loginiu, sąvokiniu, arba abstrakčiuoju loginiu mąstymu. Abstrakcija (lot. Abstractio – atsiejimas) – vienas iš protinės veiklos procesų, daikto ar reiškinio esminių savybių, požymių, būsenų atsiejimas mintyse nuo konkrečių daiktų (reiškinių) neesminių požymių ir savybių ir jų kaip savarankiškų objektų tyrinėjimas.

Loginis mąstymas operuoja analizės, sintezės, apibendrinimo, abstrahavimo duomenimis. Abstraktusis loginis mąstymas (kitaip dar vadinamas sąvokiniu) – tai apibendrintas mąstymas, susiformuojantis tuomes, kada įvaldomos sąvokos apie faktus, dėsningumus ir priežasties ir pasekmės ryšius, neprieinamus konkrečiu veiksminiu ir vaizdiniu pažinimu. Sudėtingiausia loginio mąstymo pakopa yra kritinis mąstymas (Kaffemanas, 2001).

1.1 Tyrimo tikslas: Nustatyti sugebėjimą apibendrinti žodinę informaciją. Jos elementuose išskirti bendrus esminius požymius ir tuo remiantis atskleisti ar vaikai sugeba juos atpažinti. Palyginti septinmečių ir devynmečių sugebėjimą klasifikuoti daiktus. Išsiaiškinti, kaip vaikai paaiškina savo pasirinkimą.

  • Psichologija Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 51 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1146 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marija
  • Žodinio - loginio mąstymo tyrimas laboratorinis darbas
    10 - 8 balsai (-ų)
Žodinio - loginio mąstymo tyrimas laboratorinis darbas. (2016 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/zodinio-loginio-mastymo-tyrimas-laboratorinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 11:14
×