Žodžio galia


Žodžio galia ir reikšmė žmogaus gyvenime. Žodžio galia rašinys. Ar is tiesu zodis svarbiausias dalykas zmogaus gyvenime. Rašinys žodžio galia. Rasinys apie zodzio galia. Zodzio reiksme zmogaus gyvenime. Rasinys apie zodzio galia ir reikšmė žmogaus gyvenime. Zodzio galia ir reiksme zmogaus gyvenime rasinys. Zodzio galia ir svarba. Žodžio galia žmogaus gyvenime.

Ar tik sakmėse ir pasakose žodis yra toks galingas? Ne, žodžio galia turėti poveikį ar net „daryti stebuklus“ nėra kažkas nerealu, įsivaizduota ar mistiška. Ji-toji didžioji realybė, kurią patvirtina mūsų pačių patirtis. Ne veltui plačiai naudojamas posakis, kad kalba-tai sielos veidrodis. Ir tai visiška tiesa. Vos tik išgirdę, kaip žmogus kalba, galime susidaryti nuomonę apie jo išprusimą, kultūrą, požiūrį į gyvenimą. Kalba yra visas kultūros pagrindas ir didžiausia nacionalinė vertybė, neatskiriamas žmogaus palydovas. Ji tartum pagrindinė žmogiškumo ypatybė. Einanti drauge su juo nuo pat atsiradimo. Kiekvienoje kalboje atsispindi ja kalbančios visuomenės materialinė ir dvasinė kultūra, tautos pasaulėjauta. Lietuviška žodį puikiausiai sugebėjo išreikšti s. Nėris. Jos poezijos melodingumas, garsinis išraiškingumas jau tapo legenda. Vertėjai kalba apie šios lyrikos neišverčiamumą, jos paslaptingą jėgą. Norint išversti poetės eilėraščius, reikia gerai pažinti mūsų tautos kultūrą, tautosaką, ypač jausti liaudies dainos dvasią, o gal net dar daugiau: mūsų gyvenimą, papročius, kalbą. Tikra poetas kažkokiu nesuprantamu būdu, neapčiuopiamomis formomis, rodos, nieko nepasakydamas tiesioginiu žodžiu išsako tautos sielą, suvokia jos likimą. Tai kuo puikiausiai įrodo, kad kalboje slypi didžiule galia, prasmė ir svarba. Toliau norėčiau pakalbėti apie kalbos atliekamas funkcijas. Viena iš svarbiausių-tai komunikacinė. Ji nurodo, kad kalba, jos priemonėmis žmonės vieni kitiems ką nors pasako, praneša ir tokiu būdu bendrauja. Kalba taip pat atlieka ir reprezentacinę funkciją-ji susieta su tikrove, jos dalykų reiškimu, kurie mums padeda pažinti, todėl tarp reprezentacijos ir pažinimo galime dėti lygybės ženklą. Žmogus norėdamas išsipasakoti, išlieti širdį arba išreikšti požiūrį i kokį nors dalyką atlieka ekspresyvinę funkciją. Ją galime sieti su komunikacijos atmaina, nes bendravimui padeda sugebėjimas išreikšit jausmus. Grožiniuose kūriniuose, kai visas dėmesys sutelktas pačiam tekstui, vyrauja estetinė funkcija.
  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 6 KB
  • m.
  • 1 puslapis (604 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Greta
  • Žodžio galia
    10 - 2 balsai (-ų)
Žodžio galia. (2012 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/zodzio-galia.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 17:58
×