Žodžių rašymas drauge ir skyrium


Žodžių rašymas drauge ir skyrium. Sutumpėję ir nesutrumpėję žodžiai. Žodžių junginiai, kurie, sutrumpėjus bent vienam jų nariui, įgyja vieno žodžio reikšmę, rašomi drauge. Drauge rašomi prielinksniai su sutrumpėjusiomis linksnių formomis. Skyrium rašomos vieno žodžio reikšmę turinčios samplaikos, sudarytos iš netrumpejančių įvardžių, prieveiksmių ar dalelyčių. Dėl to, už tai, ir dėlto, užtai. Neiginio ne rašymas. Dalelytė ne visada skyrium rašoma. Kitos dalelytės.

Užtai, užtat, užtatai rašoma drauge, kai reiškia priežastį ir kai juos galima pakeisti todėl, pvz.: Jis daug skaito, užtat ( užtai, užtatai ) daug ir žino.

3. Neiginys ne rašomas skyrium nuo aukštesniojo ir aukščiausiojo laipsnio būdvardžių ir prieveiksmių, kuriais pasakomas prieštaraujamasis lyginimas, pvz.:

1. Dalelytės nė, nei rašomos skyrium nuo visų žodžių, pvz.:

Dalelytė nė drauge rašoma tik su sutrumpėjusiais žodžiais nėmaž, nėkart.

3. dalelytės te, be, tebe drauge rašomos su veiksmažodžiais, jų formomis, būdvaržiais ir būdvardiniais prieveiksmiais, pvz.: temato, tegražus; bekalba, bekalbant, besveikas(ar besveikas?), betoli; tebešneka, tebegražus, tebetoli.

Nuo kitokių žodžių dalelytės te, be, tebe rašomos skyrium, tik su jais retai tevartojamos, pvz.: 1. Kokia čia be klaba. 2. Be kas tau įtiks.

Dalelytės be, bene, reiškiančios ar, argi, rašomos skyrium nuo visų žodžių, pvz.: 1. Be sužinosi ką nors naujo. 2. Bene eisi į teatrą?

Pastaba. Darant žodį iš linksnio su prielinksniu, prielinksnis be virsta prieždėliu, pvz.: bedugnė ( be dugno), begalinis (be galo).

  • Lietuvių kalba Konspektas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • 3 puslapiai (1358 žodžiai)
  • Gabrielė
  • Žodžių rašymas drauge ir skyrium
    10 - 2 balsai (-ų)
Žodžių rašymas drauge ir skyrium. (2014 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/zodziu-rasymas-drauge-ir-skyrium.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:38
×