Zolio dalelių matmenų nustatymas


Zolio dalelių matmenų nustatymas. Darbo tikslas. Susipažinti su optiniais koloidinių sistemų tyrimo metodais atlikti zolio analizę , nustatant tirpalų optinius tankius ir pagal gautus duomenis taikant Gelerio ir/arba Relėjaus lygtis, apskaičiuoti dalelių matmenis. Teorinė dalis. Eksperimentinė dalis. Darbo eiga. Skaičiavimai. Išvados.

TEORINĖ DALIS. Optiniai metodai yra dažniausiai taikomi koloidinių sistemų tyrimo metodai. Šiais metodais galima atlikti dispersinę analizę, t.y. nustatyti dalelių matmenis ir formą bei struktūrą.

Stambiadispersinės sistemos (suspensijos, emulsijos, putos ir dulkės) dažniausiai analizuojamos naudojant mikroskopus. Smulkiadispersinių sistemų analizei dažniausiai naudojami tokie metodai: ultramikroskopija, elektroninė mikroskopija, nefelometrija ir turbidimetrija.

Koloidinių dalelių negalima stebėti paprastu optiniu mikroskopu, nes jų dydis yra mažesnis už mikroskopo skiriamąją galią. Apšviečiant objektą balta šviesa, optinių mikroskopų skiriamoji geba yra apie skiriamoji geba yra apie cm. Jeigu objektas yra mažesnis, atskiri taškai susilieja ir pasidaro neryškūs.Koloidinėms dalelėms stebėti naudojamas ultra mikroskopinis metodas. Ultramikroskope regėjimo laukas yra užtemdytas. Čia tiriamasis objektas, koloidinis tirpalas, apšviečiamas iš šono . Objektyve matomi koloidinių dalelių išsklaidyti spinduliai. Kadangi koloidinių dalelių išbarstyta šviesa yra labai silpna , todėl apšvietimui naudojami stiprūs šviesos šaltiniai. Kuo didesnis krintančios šviesos intensyvumas , tuo intensyvesnė išsklaidyta šviesa. Naudojantis ultramikroskopais galima stebėti dalelių brauninį judėjimą , nustatyti dalelių dydžius. Sferinės arba kubo formos, vadinamosios izomerinės koloidinės dalelės yra matomos ultramikroskopo regėjimo lauke kaip šviesūs netvarkingai judantys taškai. Jos vienodai išbarsto šviesą.

  • Chemija Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2014 m.
  • 3 puslapiai (840 žodžiai)
  • Daiva
  • Zolio dalelių matmenų nustatymas
    10 - 9 balsai (-ų)
Zolio dalelių matmenų nustatymas. (2014 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/zolio-daleliu-matmenu-nustatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:08
×