Zoonozių sukėlėjų stebėsenos reikalavimai


Reikalavimai pagal. Kas yra zoonozės? Tai virusų, bakterijų, parazitų. Paskaičiuota, kad yra daugiau nei 200 zoonozinių ligų. Kokios tai gali būti ligos? Salmoneliozė Salmonelės gausiai dauginasi skystuose. Pagrindinis salmoneliozės plitimo būdas yra žalios arba nepakankamai termiškai apdorotos. Kampilobakteriozė Kampilobakterijos dauginas tuomet. Kampilobakteriozės sukėlėjai gyvena ir dauginasi naminiuose paukščiuose. Listeriozė Listeriozės bakterijoms tinkamiausia. Į maistą listerijos gali patekti nuo virtuvės įrankių. Pagal reikalavimus Lietuva. Zoonozių ir zoonozių sukelėjų stebėsenos bendrieji reikalavimai. VMVT turi rinkti duomenis, reikalingus zoonozių ir zoonozinių sukėlėjų keliamam pavojui įvertinti. Dokumentacija. Lietuvos Respublikos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus Kazimiero Lukausko įsakymas Nr. Lietuvos Respublikos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus Jono Miliaus įsakymas Nr. Informacijos šaltiniai.


Reikalavimai, pagal kuriuos Lietuva ir visos ES šalys turi vykdyti zoonozių ir zoonozinių sukėlėjų stebėseną.

Tai virusų, bakterijų, parazitų, grybelių sukeliamos infekcinės ligos, kurias gyvūnai tiesiogiai arba netiesiogiai gali perduoti žmonėms. Žmonės užsikrečia nuo gyvūnų arba valgydami užkrėstą mėsą.

Paskaičiuota, kad yra daugiau nei 200 zoonozinių ligų, kuriomis žmonės užsikrečia nuo gyvūnų. Taip pat tyrimai rodo, kad apie 75% naujų ligų, kurios pakenkė žmonėms per pastaruosius 10 metų, kilo dėl gyvūnų arba gyvulinės kilmės produktų.

  • MS PowerPoint 59 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (539 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolina
  • Zoonozių sukėlėjų stebėsenos reikalavimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Zoonozių sukėlėjų stebėsenos reikalavimai. (2017 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/zoonoziu-sukeleju-stebesenos-reikalavimai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 20:10
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo