Žoržas Simenonas


Lietuvių skaidrės. Žoržas Simenonas. Apie autorių Apie knygą Knygos. Apie autorių. Žoržas Simenonas (pranc. Georges Simenon) – prancūzų rašytojas. Apie knygą. Autorius Žoržas Simenonas Puslapių skaičius 392 Leidykla Vaga Leidimo metai. Knygos santrauka. Apie komisaro sekretorių. Veikėjai. Megre – dvidešimt šešerių metų sąžiningas vaikinas. Temos. Pirmoji megre užduotis Megre ir lavonas be galvos Megre ir žmogus ant suolo. Pagrindinė mintis. „Kiekvienoje veikloje įpratimas ir įgytas sugebėjimas veikti – didis dalykas. Problemos. Žmogžudystės Žudiko paieškos Nuovargis Pavojus gyvybei Žmonių paslaptingumas. Citatos. „Nežinia kodėl Megre. Knygos ištrauka. Smūgis, paskui kažkoks įtartinas krumpliaračių sistemos brakštelėjimas. Panašūs kūriniai. John Katzenbach „Analitikas“ Daktaras Frederikas Starksas – pilkas vienišas žmogelis. Išvados. Kaip mano tėtis.


Žoržas Simenonas (pranc. Georges Simenon) – prancūzų rašytojas, gimęs 1903m. vasario 13d. Lježe, Belgijoje. Būdamas 17-kos parašė pirmąjį savo romaną. Savo kūrinius spausdino naudodamas 16 slapyvardžių, iš viso parašė apie 500 romanų. Pirmieji Ž. Simenono romanai apie komisarą Megre turėjo nepaprastą pasisekimą. Rašytojas nagrinėjo žmonių vienišumo, nusivylimo, apsėstų įvairiausiomis manijomis, mėginančių rasti savo vietą gyvenime, kankinamų kitokiomis negandomis problemas. Jo demėsio centre — žmogus. „Jei pažįsti žmones, negali jų nemylėti. Žmonės — mano aistra. Kai kas kolekcionuoja pašto ženklus, o aš kolekcionuoju ir myliu žmones“, - sakė Ž. Simenonas. Autorius mirė 1989 m. rugsėjo 4 d. Lozanoje, Šveicarijoje.

Apie komisaro sekretorių Megre, kuris puikia nuojauta bei darbu išaiškina svarbią byla ir tampa komisaru. Tapęs juo, jis toliau puikiai ir greitai išsiaiškina sudėtingiausius ir kėbliausius įvykius.

Megre – dvidešimt šešerių metų sąžiningas vaikinas. Nebijantis rizikuoti ir atidus. Turi žmoną. Pradėjęs dirbti policijoj nuo 22 metų. Pradžioje turėjęs kuklias pareigas: aiškinimosi smulkių nusikaltimų, maišymosi didėlese pardotuvėse, bei stotyse. Tačiau po žengto savarankiško žingsnio ir ištirtos bylos buvo paskirtas komisaru. Žiustenas Minaras – muzikantas, kuris padėjo išsiaiškinti pirmąją savarnkišką Megre bylą. Jis buvo smulkaus sudėjimo, blondinas, mėlinomis akimis. Buvo labai paslaugus ir turėjo didelį norą padėti ne tik Megre, bet ir merginai, kurios riksmą išgirdo gatvėje.

Smūgis, paskui kažkoks įtartinas krumpliaračių sistemos brakštelėjimas, Robertas No atsigrežė į brolį, ir tas sustabdė motorą.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • 2014 m.
  • Kriste
  • 13 puslapių (714 žodžių)
  • Lietuvių skaidrės
  • MS PowerPoint 491 KB
  • Žoržas Simenonas
    10 - 9 balsai (-ų)
Žoržas Simenonas. (2014 m. Gruodžio 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/zorzas-simenonas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 14:17