ŽŪB „Minija“ augalininkystės prekinė gamyba, produktų laikymas ir realizavimas, kokybės reikalavimai


Žūb „ minija “ augalininkystės šakos struktūra. Prekinių augalų plotai ir derlingumas. Pažangių lauko augalų auginimo technologijų taikymas ūkyje. Vasariniai kviečiai. Žieminiai kviečiai. Žieminiams rapsams. Prekinės augalininkystės produkcijos kokybės reikalavimų taikymas ūkyje. Prekinės produkcijos derliaus nuėmimas ir saugojimas ūkyje. Prekinės produkcijos realizavimas , produkcijos kainos. Prekinės produkcijos gamybos vadyba ir ekonominiai rodikliai. Augalininkystės produkcijos apskaita ūkyje.

Agroverslų technologijų profesinės veiklos praktiką aš atlikau ŽŪB „Minija“. Žemės ūkio bendrovė „Minija“ įsikūrusi Rietavo sav., Daugėdų sen., Daugėdų km. LT-90357. Daugėdų gyvenvietė nuo Plungės nutolusi apie 20 km atstumu Rietavo kryptimi.

ŽŪB „Minija“ – augalininkystės, gyvulininkystės, mišrusis ūkis. Ūkyje dirbama 1500 hektarų žemės. Auginami javai grūdams pašarui ir maistui, rapsai, kukurūzai, pašariniai žoliniai augalai. Pagrindinė darbo sritis – pieno ūkis, iš kurio gaunamos pajamos sudaro 65% gaunamų pajamų. Gautos pajamos iš pienininkystės yra skiriamos išgyvenimui bendrovėje, o augalininkystės pajamos skirtos investuoti į ūkį.

Šio darbo tikslas išmanyti ŽŪB „Minija“ augalininkystės prekinę gamybą, produktų laikymą bei realizavimą, kokybės reikalavimus.

ŽŪB „Minija“, kurios bendras pasėlių plotas, įskaitant visas auginamas kultūras ir pievas siekia 1500 ha. Bendrovėje yra auginama keletas augalų rūšių, nes tai sumažina nesėkmės galimybę.

Ūkyje stengiamasi neauginti tokių augalų, kuriuos vienu metu sunku prižiūrėti. Augalai yra derinami tarpusavyje, jiems skiriami tokie plotai, kad pašaro pakanka ir gyvuliams. Prekiniai augalai - pagal bendrovėje auginamus plotus ir derliaus apimtis varpiniai javai yra iš visų augalų plačiausiai auginami. Jų auginimas atperka įdėtas sąnaudas, o jų grūdai gerai tinka žmonių maistui ir gyvulių pašarui.

Žieminių kviečių yra užsėjama apie 170 ha, vasarinių kviečių – 160 ha. Dalis užaugintos produkcijos yra paliekama gyvulių pašarui, dalis atitenka sėklai, o likęs perteklius parduodamas.

Žieminių rapsų bendrovėje kasmet užsėjama apie 100 ha. Ši kultūra pašarui neauginama, auginamos tik sėklai, kuri yra parduodama perdirbimui.

Javų ir rapsų, pasėlių priežiūra ir tręšimo darbai ūkyje atliekami mechanizuotai. Pesticidai išpurškiami traktoriniais purkštuvais, mažesnės sąnaudos ir mažiau pavojinga žmogaus sveikatai negu tai darant nemechanizuotai.

Norint užauginti gerą ir kokybišką javų derlių, bendrovėje yra taikomos intensyvios auginimo technologijos. Dauguma darbų atliekami atsižvelgiant į kenksmingų organizmų plitimą pasėlyje, piktžolių rūšis, jų plitimą ir pagal augalų išsivystymo tarpsnius. Tinkamai nustatomas laikas, kai reikia naudoti pesticidus, tada jie geriausiai veikia. Pradėjus plisti kenksmingiems organizmams, bendrovėje naudojami efektyvūs produktai ir tokiomis normomis, kurios garantuoja geriausią produkto veiksmingumą naudojimo metu.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2099 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jurgita
  • ŽŪB „Minija“ augalininkystės prekinė gamyba, produktų laikymas ir realizavimas, kokybės reikalavimai
    10 - 9 balsai (-ų)
ŽŪB „Minija“ augalininkystės prekinė gamyba, produktų laikymas ir realizavimas, kokybės reikalavimai. (2015 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/zub-minija-augalininkystes-prekine-gamyba-produktu-laikymas-ir-realizavimas-kokybes-reikalavimai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 02:38
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo