Žurnalistikos etika ir teisė


Žurnalistikos etika ir teisė , Koliokviumas VISUOMENĖS INFORMAVIMO TEISĖS SAMPRATA Kas yra ketvirtoji valdžia? Išvardinkite visas valdžias. Kas yra visuomenės informavimo teisė? Apibrėžimas. Visuomenės informavimo teisės dalykas. Viešosios informacijos subjektai. Visuomenės informavimo teisės principai. Visuomenės informavimo teisės šaltiniai. Visuomenės informavimo įstatymas. Kokia šio įstatymo esmė. Kaip derinama tarptautinės ir vidaus teisė Lietuvoje. Kokie pagrindiniai metodai taikomi teisinio reguliavimo sistemose. Teisė turėti įsitikinimus. Ar gali būti ribojama teisė reikšti įsitikinimus. Ar yra skirtumas tarp nuomonės raiškos laisvės ir įsitikinimų laisvės. Apibūdinkite informavimo laisvės , teisės į informaciją sąvoką. Ar skiriasi informacijos laisvės ribojimas nuo cenzūros. Kokios yra pagrindinės teisės sistemų doktrinos. Pagrindiniai LR Konstitucijoje numatyti saviraiškos laisvės ribojimai. Nuo kokios informacijos būtina apsaugoti nepilamečius? Kur šie ribojimai nurodyti. Kaip skirstoma žalingo turinio informacija. Kokios transliavimo apsaugos sistemos naudojamos , siekiant apsaugoti nepilnamečius nuo žalingos informacijos. Kada buvo paskelbta pirmoji rašytinė konstitucija Europoje. Visuomenės informavimo priemonių teisinis reglamentavimas. Kas yra visuomenės informavimo priemonė. Apibūdinti , kas yra Viešosios informacijos rengėjas. Kokią informaciją ir kiek laiko privalo saugoti viešosios informacijos rengėjas ir skleidėjas. Vienus metus. Kada ir kokioms visuomenės informavimo priemonėms steigti reikalingas  specialus leidimas? Kas tokius leidimus išduoda. Kas negali būti viešosios informacijos rengėjais? Kokia yra dominavimo rinkoje esmė. Kas yra monopolis. Kokie žinomi monopolizacijos tipai visuomenės informavimo priemonių rinkoje.

Informavimo teisė suprantama kaip teisės normų ir santykių sistema, apimanti ne tik viešosios informacijos, bet ir kitas, su informacija susijusias, sritis – valstybinės, komercinės ir kt.paslaptys, asmens duomenys, intelektinės veiklos informaciniai aspektai, archyvų duomenys, ...

Teisės skirstymo į smulkesnes dalis pagrindai yra du: teisinio reguliavimo dalykas ir teisinio reguliavimo metodas.

Teisės šakos dalykas yra tos teisės sistemos dalies normų reguliuojami visuomeniniai santykiai.

Lietuvoje pasirinkta tarptautinės ir vidaus teisės derinimo sistema grindžiama taisykle, kad tarptautinės sutartys šalies teisinėje sistemoje transformuojamos. Lietuvoje galioja Vienos konvencijos (1969) tarptautinės teisės prieš nacionalinę principas.

Teisės teorija teisės struktūroje skiria tris sudedamąsias dalis: teisės normas, tų normų reguliuojamus visuomeninius teisinius santykius ir idėjas.

Teisinės idėjos yra bendros visuomenės teisinės sąmonės produktas

Teisinė sąmonė – žmogaus proto sąranga, įsisamonintas santykis su teisės elementais.

Žmonių lūkesčiai apie teisės normas

Žmonių požiūris į galiojančius įstatymus

Teisinės sąmonės lygis priklauso nuo demokratinės valstybės patirties.

Laisvė reikšti įsitikinimus laikinai gali būti apribota įvedus karo ar nepaprastąją padėtį (Konstitucijos 145 straipsnis).

Nuomonių raiškos laisvė, skirtingai nuo neribotos įsitikinimų laisvės, nėra absoliuti ir įstatymo numatytais atvejais gali būti ribojama.

Taip. Nuomonių raiškos laisvė, skirtingai nuo neribotos įsitikinimų laisvės, nėra absoliuti ir įstatymo numatytais atvejais gali būti ribojama.

Įsitikinimų turėjimo laisvė yra absoliuti ir negali būti ribojama jokiomis teisinėmis priemonėmis.

2.3 Apibūdinkite informavimo laisvės, teisės į informaciją sąvoką.

Informavimo laisvės sąvoka iš esmės apima žodžio, įsitikinimų turėimo ir reiškimo laisvę, teisę gauti, skleisti informaciją ir idėjas, informacijos priemonių laisvę.

Teisės į informaciją sąvoka XX a. pabaigos produktas, vienas svarbiausių demokratinės visuomenės poreikių.

Informacija šiuo metu vienas svarbiausių kiekvieno žmogaus poreikis (ir produktas). Atitinkamai, rinkos sąlygomis, viena svarbiausių ir brangiausių prekių.

  • Microsoft Word 71 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (2087 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arturas
  • Žurnalistikos etika ir teisė
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Žurnalistikos etika ir teisė. (2015 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/zurnalistikos-etika-ir-teise.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 07:53
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo