Žvaigždės (2)


Žvaigždės. Konvekcija. Spinduliavimas. Fotosfera. Žvaigždės spektras. Šviesmetis. Parsekas. Žvaigždės absoliutiniu ryškiu. Žvaigždės šviesis. Fotomerija. Spalvos rodiklis. Žvaigždės-didelės masės ir skersmens įkaitusios plazmos rutuliai,susidarę iš vandenilio ir helio su nedidele sunkesniųjų elementų priemaiša žvaigždės skleidžia elektromagnetinius spindulius (šviesos, ultravioletinius, rentgeno,infraraudonuosius),elektringąsias daleles (daugiausia protonus ir elektronus) ir neutrinus. Branduolinės reakcijos metu atsiradusi energija iš žvaigždės gelmių skverbiasi į paviršių dviem būdais:konvekcija ,spinduliavimu. Žvaigždės spektras – vaivorykštės pavidalo juostelė – gaunama spektrografu išsklaidžius jos skleidžiamą šviesą pagal bangų ilgį.

Žvaigždės-didelės masės ir skersmens įkaitusios plazmos rutuliai,susidarę iš vandenilio ir helio su nedidele sunkesniųjų elementų priemaiša žvaigždės skleidžia elektromagnetinius spindulius (šviesos, ultravioletinius, rentgeno,infraraudonuosius),elektringąsias daleles (daugiausia protonus ir elektronus) ir neutrinus. Branduolinės reakcijos.

Metu atsiradusi energija iš žvaigždės gelmių skverbiasi į paviršių dviem būdais:konvekcija ,spinduliavimu.

Konvekcija:įkaitusių medžiagos masių judėjimas į žvaigždės išorę,vėsesnėms masėms slenkant centro link.

Spinduliavimas:kai atomai sugeria ir vėl išspinduliuoja iš žvaigždės sklindančius elektromagnetinius spindulius.

Fotosfera:tokio mažo tankio sluoksnis ,kai spinduliai nekliudomi sklinda iš žvaigždės;jis yra matomas kaip spindulinis paviršius. Žvaigždžių. Fotosferų temperatūra:1500k-50000k.

Elektromagnetinių bangų ilgiai:violetinė(400-430),mėlyni(430-490), žali(490-550),geltoni(550-590),oranžiniai(590-610),raudoni(610-700)nm.

  • Astronomija Konspektas
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (240 žodžiai)
  • Dana
  • Žvaigždės (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Žvaigždės (2). (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/zvaigzdes-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 13:00
×