Žvaigždžių spektrinės charakteristikos


Saule artimiausia zvaigzde skaidres. Saule - mums artimiausia zvaigzde. Zvaigzdes spektru klasifikacija. Saule vienintele zvaigzde. Saule mums artimiausia zvaigzde referatas. Harvardo spektrinė klasifikacija. Žvaigždžių klasifikacija.

Įvadas. Žvaigždžių spektrai. Harvardo spektrų klasifikacijos schema. Žvaigždžių spektrinės kalses. O tipo spektrinės klasės žvaigždės. B tipo spektrinės klasės žvaigždės. A tipo spektrinės klasės žvaigždės. F tipo spektrinės klasės žvaigždės. G tipo spektrinės klasės žvaigždės. K tipo spektrinės klasės žvaigždės. M tipo spektrinės klasės žvaigždės. L tipo spektrinės klasės žvaigždės. Energijos pasiskirstymas žvaigždžių spektruose. Hercšprungo ir raselo diagrama. Pekuliarinių spektrų žvaigždės. Emisinės o, b, a žvaigždės. Pekuliarinės cheminės sudėties a ir b klasių žvaigždės. Anglingosis žvaigždės. Cirkoningosios žvaigždės. Nemetalingosios žvaigždės. Žvaigždžių ašinis sukimasis. Išvados. Literatūra

Mums geriausiai pažystama žvaigždė yra saulė. Saulė yra artimiausia mums žvaigždė. Taip pat centrinis ir didžiausias saulės sistemos kūnas. Ji yra g2 spektrinės klasės ir v šviesio kategorijos geltonoji nykš¬tukė. Saulės atmosfera susideda iš vandenilio (77% masės), helio (27%) ir 6% kitų cheminių elementų (jų atrasta 73). Jos defektinė temperatūra apie 5780 k.

Tačiau saulė nėra vienintelė žvaigždė mūsų galaktikoje. Jų yra nesuskaičiuojama galybė. Visos yra skirtingos ir turi tam tikras savitas charakteristikas. Kiekviena turi savo temperatūrą cheminę sudėtį, masę, sandarą, dydį, spinduliuojamą energiją bei kitas savybes.

Žmonėms parūpo jas sužinoti, tačiau tai nelengva užduotis. Reikėjo sugalvoti kaip tai padaryti. Žmonės neturi galimybių nuskraidinti zondus į norimas ištirti žvaigždes. Tai užtruktų labai ilgai. Todėl reikia kokiais nors netiesioginiais būdais išmatuoti tas charakteristikas.

Buvo sugalvota tirti žvaigždžių spektrines charakteristikas. Pirmiausia buvo ištirta mūsų saulės spektrinė charakteristika. Tuomet buvo pradėtos tyrinėti kitų žvaigždžių spektrinės savybės. Šiuo metu yra ištyrinėta labai daug žvaigždžių. Kadangi pirmoji buvo pradėta tyrinėti saulė, kitų žvaigždžių tyrimų rezultatai yra lyginami su jos.

Kadangi yra ištyrinėta labai daug žvaigždžių, tai ir yra žinoma daug apie jas. Mokslininkai yra sukaupę duomenų apie jų cheminę sudėtį, defektines temperatūras, spinduliuojamą energiją dydį, regimą spalva, paviršinių sluoksnių judėjimą. Šie visi parametrai gerai apibūdina žvaigždes.

Tačiau tokia daugybė duomenų įveda chaosą. Taigi atsirado poreikis kažkaip viską surūšiuoti. Tam tikslui mokslininkai sugalvojo žvaigždes suskirstyti tam tikra tvarka. Ta tvarka – tai žvaigždžių klasifikavimas į spektrines klases bei šviesines kategorijas. Spektrinė klasifikacija buvo pasirinkta, nes aptikta jog žvaigždžių spektrai turi tam tikras bendras savybe. Tačiau spektrinė klasifikacija negalėjo apjungti žvaigždžių pagal visus jų parametrus. Todėl spektrinę klasifikaciją papildė šviesinės kategorijos.

Taigi savo referate aptarsiu kas yra žvaigždžių spektrai. Taip pat apibūdinsiu harvardo spektrinę klasifikaciją, hercšprungo ir raselo diagramą. Apibūdinsiu ir parodysiu kuo skiriasi skirtingų spektrinių ir šviesinių klasifikacijų žvaigždės. Aptarsiu pekuliarinių žvaigždžių charakteristikas bei kažikurias kitas charakteristikas.

  • Astronomija Referatas
  • Microsoft Word 576 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (5461 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Žvaigždžių spektrinės charakteristikos
    10 - 3 balsai (-ų)
Žvaigždžių spektrinės charakteristikos. (2012 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/zvaigzdziu-spektrines-charakteristikos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 04:12
×