Žvejyba ir akvakultūra skaidrės


Pasaulio žvejyba ir akvakultūra. Geografijos klausimai apie zvejyba ir akvakultura. Akvakultūros pavojai.

Žvejyba ir akvakultūra. Žvejyba. Akvakultūra ir marikultūra. Faktai apie Pasaulio vandenyną. Žuvies pramonė. Žvejojančios šalys. Žūklė. Žvejybos tinklais būdai. Žvejybos ir akvakultūros pavojai. Siūlymai vandenyno biologiniams ištekliams saugoti.

Nuo seniausių laikų ši ūkio šaka teikė žmonėms maisto ir darbą. Biologiniai vandenų ištekliai nuolat atsinaujina, todėl svarbūs visai žmonijai. Dabar jūros gėrybės sudaro tik apie 2% gyventojų mitybos raciono, tačiau iš žuvų ir kitų vandens gyvūnų žmonija gauna 15-20% reikalingų gyvūninės kilmės baltymų. Kai kuriose vargingose šalyse žuvys ir kitos jūrų gėrybės yra vienintelis vertingo maisto šaltinis.

Žuvų ištekliai Pasaulyje yra pasiskirstę netolygiai. Produktyviausios vandenynų vietos yra šelfas. Čia sugaunama per 90% pasaulio žvejybos laimikio.

Žvejyba besiverčiančių valstybių pasaulyje nuolat daugėja. Nemažai jūrinių valstybių savo ekonominėje zonoje nežvejoja, o šią teisę kaip licenciją už atitinkamą mokestį suteikia kitoms valstybėms.

Mažinti pramonės žvejybos laivynus Neteikti finansinės paramos žvejybiniams laivams statyti Uždrausti žvejybos būdus, kurie ardo jūros dugną ir žaloja mailių Padidinti tinklų akutes ir taip apsaugoti mažas žuvis Uždrausti žvejoti statomaisiais tinklais Perdirbti sugautą, bet nepanaudotą laimikį Nustatyti saugomas teritorija Tikrinti, kaip šalys laikosi žvejybos kvotų Įteisinti darnios plėtro programą jūros gėrybėms naudoti Skatinti ir finansiškai remti akvakultūros plėtrą.

  • MS PowerPoint 7347 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (429 žodžiai)
  • Marley
  • Žvejyba ir akvakultūra skaidrės
    9 - 1 balsai (-ų)
Žvejyba ir akvakultūra skaidrės. (2014 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/zvejyba-ir-akvakultura-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 04:31
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo