Žydai. Žydų gyvenimas


Referatai apie žydus. Zydai referatas. Skaidres apie zydus.

Okupantai skleidė melą apie tariamą lietuvos laikinosios vyriausybės dalyvavimą, vykdant žydų žudynes, nepaisant to, kad tos vyriausybės ir nepripažino pati okupacinė valdžia, kad net jos nutarimų neleido skelpti oficialiose leidiniose, kad visa buvo vykdoma gestapo nutarimais. Nors, tarp tų nutarimų vykdytojų būta ir lietuvių – tautos atplaišų, praradusių moralę, žmogiškumą. Panaudodami tautos juodąsias jėgas, naciai stengėsi lietuvoje ir pasaulyje suformuoti nuomonę, kad patys lietuviai susidorojo su žydais. Prieškarinėje nepriklausomoje lietuvoje žydai turėjo visišką qrganizacinio ir kultūrinio gyvenimo laisvę. Turėjo savo mokyklas, šalpos bei kultūros organizacijas. Ssrs okupavus lietuvą, buvo uždarytos visos organizacijos, žydų laikraščiai bei kultūrinės bendrovės.

Prasidėjus vokietijos ssrs karui, buvo pasiustas į okupuoja-mas sritis operativinės grupės, gavusias užduotį žudyti žydus. Žydų getus Lietuvoje vokiečiai pradėjo steigti nuo 1941 m. Liepos mėnesio. Su žydais gestapininkai ką norėjo, tą ir darė, nevaržomi jokios moralinės atsakomybės. Žydams buvo uždrausta vaikščioti šaligatviais, visi žydai ant krūtinės ir nugaros turėjo nešioti dovido žvaigždę. 1943 m. Rugsėjo 23 d. Baigti likviduoti visi getai – didesnę dalį žydų vokiečiai sušaudė, kitus išvežė į koncentracijos stovyklas. Tačiau nemažai žydų per visus okupacijos metus išbelbėjo Lietuviai, nors už žydų slėpimą ir grėsė mirties bausmė. Prieš žydų žudynes protestavo beveik visos pogrindinės Lietuvių organizacijos. Neatsitiktinai jav Lietuvių laikraštis dirva 2002 m. Kovo 19 d. Paskelbė dr. R. Gajauskaitės straipsnį Lietuviai – žydų gelbėtojų tauta , kuriame, remiantis tyrimų duomenimis, įrodoma, kad palyginti su kitomis valstybėmis pagal likusių gyvų žydų procentą tūkstančiui tos valstybės gyventojų – Lietuva būtų antroje vietoje. Manoma kad prie žydų gelbėjimo prisidėjo daugiau kaip 50 tūkstančių Lietuvių. Tačiau okupantai buvo suinteresuoti suversti žydų ir kitos tautybės žmonių žudynes Lietuvių rezistentams: naciai – kad Lietuviai nestojo į ss ir kitus jų organizuojamus batalionus, raudonieji – kad Lietuviai 1941 m. Birželyje buvo pakilę į ginkluotą kovą prieš juos ir taip paneigė melą apie savanorišką, Lietuvos įstojimą į ssrs tautų šeimą.

ž.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (307 žodžiai)
  • Žydai. Žydų gyvenimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Žydai. Žydų gyvenimas. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/zydai-zydu-gyvenimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:41
×