Žydų geto kasdienybė I. Mero romane „Lygiosios trunka akimirką“: kokiomis sąlygomis žmogus privalo išlikti žmogumi?


Žydų geto kasdienybė Mero romane „Lygiosios trunka akimirką“ kokiomis sąlygomis žmogus privalo išlikti žmogumi?


Žydų getas – tai izoliuota miesto dalis ar gyvenvietė, kurioje leidžiami gyventi žydai. Gete viskas yra prižiūrima labai atsakingai ir labai grubiai, už menkiausius nusižengimus žydai yra baudžiami. Icchokas Meras - žydų kilmės rašytojas. Bene geriausiai Lietuvoje žinomi I.Mero romanai „Ant ko laikosi pasaulis“ ir „Lygiosios trunka akimirką“, kuriuos autorius sukūrė remdamasis patyrimu ir žydų tautos istorija. Rašytojas romanu „Lygiosios trunka akimirką“ nori atskleisti, kad bet kokiomis sąlygomis žmogus privalo išlikti žmogumi.

Žydų kasdienybė tikrai neapsiriboja vien tik žaidimu iš gyvybės, gete vyko dar daug labai šiurpių ir taikos žmogui nesuvokiamų dalykų. Vienas iš jų - tai dirbtinis apvaisinimas. Dirbtiniu apvaisinimu vokiečiai siekė sukurti tobulą rasę. Jie apgaudavo moteris: jos net manydavo, kad tai jų vaikas, jų kūnas ir kraujas. Viena iš jų buvo Rachilė, kuri tvirtai tikėjo, kad sūnus yra tik jos ir niekieno kito. Dar be Rachilės dirbtinai apvaisinta buvo aštuoniolikos metų mergina - Liza. Mergina gyvenime nėra turėjusi vyro, vieną kartą yra tik pasibučiavusi ir ji žinojo, kad nuo to negimsta vaikai. Liza labai norėjo, kad vaikas būtų gimęs negyvas, nes ji visą laiką žinojo, kad tai viskas dirbtina: „-Taip, viskas dirbtina, –Aš žinojau jau tada, prieš devynis mėnesius. Dabar vėl tyrinės, vėl darys bandymus – su mumis ir su tais, gimusiais.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (960 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Eimantas
  • Žydų geto kasdienybė I. Mero romane „Lygiosios trunka akimirką“: kokiomis sąlygomis žmogus privalo išlikti žmogumi?
    10 - 2 balsai (-ų)
Žydų geto kasdienybė I. Mero romane „Lygiosios trunka akimirką“: kokiomis sąlygomis žmogus privalo išlikti žmogumi?. (2018 m. Rugsėjo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/zydu-geto-kasdienybe-i-mero-romane-lygiosios-trunka-akimirka-kokiomis-salygomis-zmogus-privalo-islikti-zmogumi.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 20:33
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo