Žydų Istorija


Žydų istorija. Žydai – tauta, kilusi iš senųjų semitų genčių. Žydai. Žydų kultūra yra labai sudėtinga. Kultūra. Senovės žydų tauta atsirado daugiau kaip prieš 3500 metų. Pirmieji žydų gyvenimo LDK šimtmečiai XIV – XVI a. Naujosios eros pirmajame. Carų valdžios politika žydų atžvilgiu 1772 m. Ištrinant Lietuvos, LDK vardą iš istorijos. XVIII a. pabaigoje buvusioje LDK teritorijoje gyveno apie 250 tūkst. Tremtis ir nelaimės per Pirmąjį pasaulinį karą 1914 m.


Žydai – tauta, kilusi iš senųjų semitų genčių. Dar kitai vadinami judaizmo išpažinėjai, taip pat žydų tautybės ir kultūros atstovai.

Carų valdžios politika žydų atžvilgiu: 1772 m. įvyko pirmasis Respublikos padalijimas, kurį įvykdė Rusija, Austrija ir Prūsija. Rusijai teko dalis Baltarusijos žemių. Per antrąjį padalijimą 1793 m. Rusija prijungė likusią Baltarusijos dalį, o po trečiojo padalijimo 1795 m. – Lenkijos dalį ir beveik visą Lietuvą; buvo įkurtos Vilniaus, Slonimo, vėliau Gardino gubernijos.

Ištrinant Lietuvos, LDK vardą iš istorijos, jos kartu su Vitebsko, Mogiliovo ir Minsko gubernijomis buvo pavadintos Šiaurės Vakarų kraštu. Su kitomis vakarinėmis Rusijos teritorijomis kraštas buvo įtrauktas į liūdnai pagarsėjusią žydų ,,sėslumo ribą“*- leistos gyventi žydams teritorijos riba. Žydams buvo leista gyventi tik šiame nedideliame Rusijos plote.

  • MS PowerPoint 1100 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (368 žodžiai)
  • Emilija
  • Žydų Istorija
    10 - 6 balsai (-ų)
Žydų Istorija. (2016 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/zydu-istorija.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 30 d. 09:05
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo