Žydų kultūrinis paveldas


Žydų kultūrinis paveldas. Žydų tauta. Žydai - tauta, kilusi iš senųjų semitų genčių. Žydų tradicijos. Pradedant 25-ąja žiemos mėnesio kislevo diena. Šavuot šventės metu yra prisimenamas Sinajaus apreiškimas. Žydų papročiai. Žydų vestuvių ritualai, tradicijos gerokai skyrėsi nuo lietuviškų. Žydų religija. Žydai yra judaizmo išpažinėjai. Žydų architektūra. Sinagogų eksterjere dažniausiai. Žydų maistas. Žydai laikosi labai griežtų maisto gaminimo taisyklių. Šakšuka. Falafeliai.


Žydai yra judaizmo išpažinėjai. Judaizmas – tai viena seniausių religijų. Sinagoga – tai žydų maldos namai. Keli tradiciški judaizmo įsitikinimai: Dievas yra visko, kas egzistuoja, kūrėjas; Jis yra vienas, bekūnis, ir tik Jis vienintelis gali būti garbinamas kaip absoliutus visatos valdovas. Dievas bendravo su žydais per pranašus. Dievas stebi žmonijos veiklą. Jis apdovanoja tuos, kurie gerai elgiasi, ir nubaudžia tuos, kurie elgiasi piktai. Judaizmas teigia, kad pasaulis ir žmonės, Dievo kūriniai, yra įgimtai geri.

Sinagogų eksterjere dažniausiai naudojami du pagrindiniai simboliai: dvi suglaustos Dešimties Dievo įsakymų plokštės ir penkiakampė Dovydo žvaigždė. Sinagogų išorė puošiama judaizmo simboliais. Kartais sinagogų sienas ir lubas dekoruodavo tapyba.

Žydai laikosi labai griežtų maisto gaminimo taisyklių. Jokiu būdu viename recepte nemaišomi mėsa ir pieno produktai, nevartojamos jūrų gėrybės. Giliai tikintys žydai privalo valgyti tik košerinį maistą. Žodis „košer“ hebrajų kalba reiškia „tinkamas“. Košerinis maistas Dievo buvo nurodytas tam, kad žydų tauta maitintųsi visiškai sveikai.

  • MS PowerPoint 1648 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (468 žodžiai)
  • Mokykla
  • Monika
  • Žydų kultūrinis paveldas
    10 - 1 balsai (-ų)
Žydų kultūrinis paveldas. (2018 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/zydu-kulturinis-paveldas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 04:59
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo