Žygimantas Augustas projektas


Žygimantas augustas. Žygimantas Augustas gimė 1520 m. Jis buvo vidutinio ūgio, dailiai nuaugęs. Žygimantas Augustas gyveno Renesanso epochoje. Atidžiai stebėjo reformacijos sąjūdį. Atėjimas į valdžią. Motinos Bonos Sforzos rūpesčiu Žygimantas Augustas pripažintas Lietuvos sosto paveldėtoju. Žygimanto Augusto tėvas buvo Žygimantas Senasis (1467 m. Žygimantas Senasis -LDK valdovas ir Lenkijos karalius. Motina Bona – Milano kunigaikščio Jono Galeaco Sforcos duktė. Išrinktas didžiuoju kunigaikščiu. Vilnius Žygimanto Augusto laikais. Žygimantas Augustas įkūrė Vilniuje puikų dvarą. Pripažino motinos autoritetą ir buvo nuo jos priklausomas. Žygimantas Augustas ir Barbora Radvilaitė. Kai mirė jo pirmoji žmona Elžbieta Habsburgaitė. Barbora gimė. Žygimanto Augusto mirtis. M. Liepos 7 d. Žygimantas Augustas mirė Palenkėje. Tai prieštaringa asmenybė. Vieni istorikai jį liaupsina, kiti atsiliepia kritiškai, neigiamai.


Žygimantas Augustas gimė 1520 m. rugpjūčio 1  d.,  Krokuvoje,  mirė 1572 m. liepos 7 d. Knišine. Tai Žygimanto Senojo sūnus, Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis  kunigaikštis, paskutinysis jogailaičių dinastijos valdovas, kurio valdymo metu Lenkija ir LDK susijungė, sudarydamos konfederaciją – Abiejų Tautų Respubliką.

Jis buvo vidutinio ūgio, dailiai nuaugęs, gerai jodinėjo, valdė ginklą, dalyvavo riterių turnyruose. Didelių tamsių akių, brunetas, nešiojo nedidelę barzdelę. Mėgo puotas, šokius, muziką, medžiokles. Vilkėjo daugiausia juodais rūbais. Iš motinos paveldėjo gabumus, domėjimąsi kultūra. Iš tėvo paveldėjo gebėjimą vadovauti, dosnumą, švelnumą ir žmoniškumą, prisirišimą prie krašto ir šeimos tradicijų.

Atidžiai stebėjo reformacijos sąjūdį, Gyvendamas LDK, buvo palankus reformacijai, bet katalikybės neišsižadėjo. Tikėjo Dievą, sielos buvimą, pomirtinį gyvenimą. Domėjosi burtais bei menu. Tikroji karaliaus aistra buvo žirgai ir brangenybių kolekcionavimas Rinko meniškai papuoštus ginklus.

Žygimanto Augusto tėvas buvo Žygimantas Senasis (1467 m. sausio 1 d. – 1548 m. balandžio 1 d.).

Motina Bona – Milano kunigaikščio Jono Galeaco Sforcos duktė. Ji buvo Renesanso aukštuomenės dama, inteligencija ir temperamentu pranokusi Žygimantą Senąjį.

Pripažino motinos autoritetą ir buvo nuo jos priklausomas. Santykiai su tėvu buvo ne tokie glaudūs, tačiau vėliau jie šiltėjo. Gyvenimo pabaigoje tapo atsiskyrėliu, atitolusiu nuo žmonių, kai išgyveno Barboros Radvilaitės mirtį. Nusivylė trečiomis vedybomis, sielvartavo dėl konfliktų tarp sosto ir visuomenės.

  • MS PowerPoint 750 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (685 žodžiai)
  • Mokykla
  • Egle
  • Žygimantas Augustas projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Žygimantas Augustas projektas . (2020 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/zygimantas-augustas-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 22 d. 10:28
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo