Žymiausi Biblijos posakiai


Bibliniai posakiai. Posakiai is biblijos. Biblinis brolzudys. Nusiplauti rankas biblija. Bibliniai simboliai. Išėjimas iš vergijos žemės. Posakis kainas ir abelis. Posakiai 2014. Biblinis sunus palaidunas. Religiniai posakiai.

Žinomiausi posakiai iš biblijos. Pažinimo medis-pažinimas ir žemiška kančia. Adomo obuolys-durys iš dvasinio pasaulio j materialųjį. Kainas ir abelis-brolžudys ir nekalta auka. Pasaulio tvanas-praeinanti pasaulio pabaiga. Nojaus laikai-labai seniai. Nojaus laivas-gyvenimo kelias. Babelio bokštas-žmogaus puikybė, pamišimas. Sodoma ir gomora-ydingų papročių miestai. Degantis krūmas-neužgesusi dvasinė ugnis. Išrinktoji tauta-palaiminta tauta. Išėjimas iš vergijos žemės-viltis. Klaidžiojimas dykumoje-išbandymas. Dešimt dievo įsakymų-tobulumas ir išbaigtumas. Sandoros ženklas(vaivorykštė)-palanki dieviškumo apraiška. Kūnas ir kraujas-bažnyčios vienybė. Erškėčių vainikas-kristaus kančia. Aukso veršis–stabas, kurį žmonės nuliedino ir ėmė garbinti. Dulkė esi–į dulkę ir pavirsi–apibrėžia gamtinį gyvenimo ir mirties ciklą. Alyvmedžio šakelė–naujas dievo pasaulis, nauja sandora. Mana iš dangaus–dievo siųstas maistas. Sūnus palaidūnas–į doros kelią grįžęs žmogus. Nusiplauti rankas–neprisiimti atsakomybės.
  • Tikyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 6849 KB
  • 2013 m.
  • 23 puslapiai
  • Mindaugas
  • Žymiausi Biblijos posakiai
    10 - 2 balsai (-ų)
Žymiausi Biblijos posakiai. (2013 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/zymiausi-biblijos-posakiai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 05:25
×