Žymiausi lietuvių kalbos tyrėjai ir ugdytojai referatas


Įvadas. Dėstymas. Lietuvių kalbos tyrimai ir žymiausi tyrėjai. Svarbiausi lietuvių kalbos tyrėjai. Kazimieras Būga. Išvada. Naudoti informacijos šaltiniai.

Lietuvių kalba yra sudėtinga ir labai sena. Nuo senų laikų ja domisi įvairių šalių mokslininkai. Daugelis filologų mano, kad lietuvių kalba yra senesnė už graikų, lotynų, slavų ir germanų. Mūsų kalba yra išraiški, turinti žodžių įvairioms sąvokoms išreikšti. Lietuvių tautos sukurtos dainos, pasakos, patarlės, mįslės ir kt. rodo labai aukštą jos dvasinę kultūrą. Kaip yra pasakius Prezidentė „Esame maža tauta, bet turime unikalią kalbą. Ji - mūsų valstybingumo veidrodis ir tapatybės pagrindas. Lietuvių kalba mus vienija ir išskiria iš kitų tautų. Todėl jos išsaugojimas ir taisyklingas vartojimas yra kiekvieno asmeninė pareiga."

Dauguma faktų teigia, jog XIX a. lietuvių tauta turėjo išnykti. Carinė Rusija norėjo atimti iš lietuvių teisę šnekėti savo kalba. Tačiau per stebuklą tauta išsaugojo savo kalbą. Lietuviai suvokė teisę turėti savo kalbą, valstybę, tautinį orumą. Tikriausiai to nebūtų padarę be to meto lietuvių kalbai pasišventusių kalbininkų ir ugdytojų, tokių kaip : Jonas Jablonskis, Martynas Mažvydas, Vincas Kudirka. Aušrininkai ir varpininkai išugdė ir prikėlė tautos darbui daug kultūros veikėjų ir rašytojų: Maironį, Žemaitę, ir kitus, kurie tęsė pradėtą atgimimo darbą. Lietuviai suprato, jog gimtoji kalba – didžiulė vertybė.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 63 KB
  • 2014 m.
  • 9 puslapiai (1575 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Mazvydas
  • Žymiausi lietuvių kalbos tyrėjai ir ugdytojai referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Žymiausi lietuvių kalbos tyrėjai ir ugdytojai referatas. (2014 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/zymiausi-lietuviu-kalbos-tyrejai-ir-ugdytojai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 00:51
×