Žymiausios koncentracijos stovyklos


Žymiausios koncentracijos stovyklos. Koncentracijos stovykla –. Aušvico koncentracijos stovykla. Aušvico (Osvencimo) koncentracijos stovykla buvo didžiausia nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo stovykla. Aušvicas I buvo administracinis viso komplekso centras. Aušvicas II,tai antroji pagal dydį stovykla. Aušvicas III, buvo darbo stovyklos sektorius. Dachau koncentracijos stovykla. Koncentracijos stovykla Vokietijoje. Maidaneko koncentracijos stovykla. Įkurta Heinricho Himmlerio įsakymu Lenkijoje. Macikų koncentracijos stovykla. Viena didžiausių koncentracijos stovyklų Lietuvoje. Valaamo salos koncentracijos stovykla. Ši stovykla buvo įkurta Josifo Stalino liepimu.

Koncentracijos stovykla – holokausto, genocido arba laikino įkalinimo įstaiga, kurioje žmonės laikomi teismo sprendimu, taip pat dėl politinių pažiūrų, rasės ar tautybės.

Aušvicas III, buvo darbo stovyklos sektorius, kuriame kaliniai dirbo sunkius darbus ir dažnai mirdavo dėl maisto trūkumo ir dehidratacijos.

Koncentracijos stovykla Vokietijoje, prie Dachau miesto, veikusi 1933–1945 m.  pirmoji nacių koncentracijos stovykla ir pati svarbiausia daktarams ,bei mokslininkams kurie atliko bandymus su žmonėmis.

Viena didžiausių koncentracijos stovyklų Lietuvoje, Macikuose, 2 km į rytus nuo Šilutės. Vienu metu čia kalėjo apie 3000 kalinių,  žmonės būdavo sušaudomi, naikinami dujų kamerose, dalis žmonių mirdavo nuo šalčio ir bado.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 4233 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (271 žodžiai)
  • Brigita
  • Žymiausios koncentracijos stovyklos
    10 - 7 balsai (-ų)
Žymiausios koncentracijos stovyklos. (2015 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/zymiausios-koncentracijos-stovyklos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 19:58
×