Žymūs renesanso žmonės ir kūriniai


Žymūs renesanso žmonės ir kūriniai. Leonardo da Vinci. Leonardas da Vinčis – italų renesanso tapytojas. Rafaelis. Rafaelis  – italų architektas. „Atėnų mokykla“ – italų renesanso dailės meistro Rafaelio (1483–1520) freska. Siksto Madona – vienas pačių garsiausių italų renesanso dailininko ir architekto Rafaelio (1483–1520) kūrinių bei vienas žymiausių paveikslų meno istorijoje. Mikelandželas. Mikelandželas Buonarotis – italų renesanso dailininkas. Mikelandželo „Dovydas“ Florencijos Akademijos galerijoje − viena iš žinomiausių skulptūrų pasaulyje Mikelandželo statula vaizduoja biblijinį herojų Dovydą. Siksto koplyčios lubų.


Leonardas da Vinčis – italų renesanso tapytojas, architektas, poetas, skulptorius, muzikantas, meno teoretikas, inžinierius, išradėjas, filosofas. Tai viena iš plačiausiai žinomų istorinių asmenybių. Leonardas da Vinčis, kartu su Mikelandželu ir Rafaeliu, sudaro tradicinę iškiliausių aukštojo renesanso menininkų trijulę.Leonardo kūryba ir jo veiklos daugiapusiškumas įgalino vėlesnius istorikus praminti jį archetipiniu „renesanso žmogumi“, įvardinti vienu iškiliausių renesanso epochos humanistų ir polimatų. Keletas iš Leonardo tapybos kūrinių: „Mona Liza“ ir „Paskutinė vakarienė“, yra vieni iš pačių žinomiausių Vakarų kultūroje. XX a. padidėjo dėmesys Leonardui, kaip išradėjui, inžinieriui, mąstytojui.

Rafaelis  – italų architektas, dailininkas. Gyvenimo metu žinotas pravarde Urbinas (nuo gimimo vietos, it. Raffaello da Urbino.Kelis šimtmečius Rafaelio kūryba buvo vertinama kaip aukščiausias dailės etalonas. Jo kūryba buvo akademinio Europos dailės mokymo pagrindas. Tik XX a. dailininko autoritetas susvyravo ir šiuo metu labiau pirmenybė atiduodama individualesniems amžininkų Leonardo da Vinčio ir Mikelandželo talentams. Tarp pačių žinomiausių Rafaelio kūrinių: freskos „Atėnų mokykla“ ir „Galatėjos triumfas“, iš paveikslų − „Siksto Madona“.

  • MS PowerPoint 1126 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (433 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Aleksandr
  • Žymūs renesanso žmonės ir kūriniai
    10 - 2 balsai (-ų)
Žymūs renesanso žmonės ir kūriniai . (2020 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/zymus-renesanso-zmones-ir-kuriniai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 01 d. 00:53
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo