Žymūs žmonės Kauno raj.


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Žymūs žmonės Kauno raj..


Kiekviename krašte, mieste ar miestelyje yra žymių žmonių, kurie svarbūs Lietuvos kultūrai. Ne išimtis ir Kauno rajonas, kuriame aš gyvenu. Iš čia yra kilę nemažai talentingų meinininkų ir kūrėjų, kurie daug prisidėjo prie Lietuvai svarbaus kultūrinio palikimo. Aš pasirinkau papasakoti apie tris skirtingų rūšių menininkus, kurių indėlis į Lietuvos kultūrą, mano manymu, labai svarbus.

Lietuvos kultūrai labai svarbus meno darbų palikimas. Pirmasis žmogus, kurį noriu pristatyti yra Antanas Martinaitis – tapytojas, šiuolaikinės dailės klasikas ir poetas. Nuo pat mažens jis mėgo piešti. Kauno vidurinėje dailės mokykloje Antanas Martinaitis pamėgo piešti akvarele, o būdamas dvidešimties metų dailininkas įstojo į Vilniaus dailės institutą. Studijų metais jis nutapė daug natiurmortų, peizažų ir figūrinių kompozicijų, iš kurių dabar galima spręsti apie to meto Lietuvos tapybai būdingas spalvas ir stilių.

Žymūs žmonės Kauno raj.. (2016 m. Gegužės 19 d.). http://www.mokslobaze.lt/zymus-zmones-kauno-raj.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 05:53