Remiantis knyga "Tarp pilkų debesų" pateikti analizę atsakant į pateiktus klausimus.

1. Autorius ir pavadinimas.

2. Teigiami veikėjai (trumpai juos apibūdink).

3. Neigiami veikėjai (trumpai juos apibūdink).

4. Apie ką ši knyga? Papasakok (7-10 sakinių).

5. Ką svarbiausia norėjo pasakyti autorius (pagrindinė mintis)?

6. Ar rekomenduotum šią knygą perskaityti draugui?

Jei TAIP, tai kodėl? 2-3 argumentai.

Jei NE, tai kodėl? 2-3 argumentai.

KlausimaiLietuvių kalbaLygis: Gimnazija2 atsakymaiKlausimas atsakytas
Sausio 14 d. 20:34
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (2)

Eglė

2. Lina - tai penkiolikmetė mergaitė, svajojanti būti dailininke, studijuoti meno mokykloje (gavo pakvietimą joje mokytis prieš pat tremtį ir tikėjosi atidaryti, kai sulauks tėčio), kuri su šeima ištremiama į Sibirą. Mergaitės pagrindinis tikslas - išgyventi. Ji nepasiduoda situacijos žiaurumui, aukojasi dėl sergančios šeimos, padeda net labiausiai nepatenkintam ir išsigelbėjimu netikinčiam ponui Stalui. Nors kūrinio pradžioje ji gana naivi, tačiau vėliau parodo savo drąsą ir ryžtą išsigelbėti. NKVD žiaurumas, tėvo, mamos mirtis jos nepalaužia. Ji vagia malkas, kad išgelbėtų sergančią mamą ir brolį, įkliūna ir yra teisiama, bet net ir tada nebijo. 
Elena Vilkienė - Linos ir brolio Jono mama. Protinga, išsilavinusi moteris. Ji ruošėsi blogiausia dienai iš anksto, įsiuvo brangius papuošalus į savo paltą, kad niekas jų neatimtų. Stoty, kai Joną norėjo atskirti nuo moterų, NKVD kareiviui įdavė brangų laikrodį ir taip apsaugojo savo vaiką. Sibire buvo žinoma, kad ji moka rusų kalbą, jai buvo siūlomas geras postas, šeimos aprūpinimas, jei sutiks bendradarbiauti, tačiau ji neišdavė savo šalies ir vertybių, nesutiko padėti trėmėjams. Aukojosi duodama vaikams didesnį duonos kąsnį, bandė juos visaip apsaugoti.

Sausio 15 d. 22:07 Geriausias atsakymas

Geriausiai būtų, jeigu atsakytumėte į 2-ą ir 3-ą kl. (minimum po 1 veikėją).

Sausio 14 d. 20:50
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo