Abortas Psichologiniai ir biologiniai aspektai.


Abortai – psichologiniai ir biologiniai aspektai. Aborto psichologiniai aspektai. Abortu rusys. Abortas psichologinis aspektas. Abortai psichologiniai ir biologiniai aspektai. Abortas referatas. Abortas ir psichologija. Abortas psichologija. Abortai diplominis darbas. Nestumo nutraukimas tipai.

Įvadas. Abortų rūšys. Aspektai nuliamentys abortus. Psichologiniai aspektai. Biologiniai aspektai. Abortų pasėkmės. Išvados. Literatūra. Šiuolaikinis pasaulis yra pakankamai tolerantiškas įvairiems dalykams. Tačiau yra ir tokių reiškinių dėl kurių žmonės nesutaria. Vienas iš jų – abortas. Dauguma žmonių nėštumo nutraukimą smerkia ir aktyviai veikia, kad tai būtų uždrausta. Jie abortą traktuoja kaip žmogžudystę be jokių išimčių. Žinoma, yra ir kita pusė žmonių, kurie pateisina tyčinį nėštumo nutraukimą. Šie žmonės teigia, jog gimdyti ar negimdyti yra kiekvienos moters ar merginos individualus apsisprendimas. Niekas negali geriau nuspręsti už patį žmogų, todėl jie siekia kad abortas būtų legalizuotas. Abortų uždraudimas ar legalizavimas – opus, daug prieštaringų nuomonių visame pasaulyje iššaukiantis klausimas, taip pat aktyviai diskutuojamas ir lietuvoje. Šiam klausimui spręsti kuriasi specialios organizacijos. Viena iš tokių organizacijų lietuvoje – tai lietuvos bioetikos komitetas (lbek), kuris atsakingas, svarstant problemas ir klausimus dėl žmogaus teisių ir jo orumo apsaugos sveikatos apsaugos sistemoje. Pasak lbek, ,,dėl aborto moralumo ar nemoralumo, paprastai konfliktuoja du pagrindiniai principai: besąlygiškos gyvybės vertės ir individualios laisvės [dažniausiai šios pozicijos įvardinamos kaip pro-, (ginanti gyvybę) ir pro-choice (ginanti laisvą pasirinkimą)]“. Pirmajam principui atstovauja vadinamoji konservatyvi pozicija, o antrajam –liberali pocija. Sunku šiai temai rasti kompromisą, todėl pabandysiu apžvelgti aspektus nulemiančius gimdyvės apsisprendimą nutraukti nėštumą.

Gyvenimas dažnai pateikia mums staigmenų, galbūt pasisuka nenorima linkme. Moteriai didžiausias išbandymas – nėštumas. Vienoms tai gražiausias ir laukiamiausias gyvenimo tarpsnis, kitoms likimo akibrokštas, kuris sugriauna visas svajones ir viltis. Pastarosioms neplanuotas nėštumas sukelia įvairių problemų. Joms išspręsti dažnai pasirenkamas tuo metu atrodantis paprasčiausias būdas – abortas. Yra įvairių veiksnių darančių įtaką moters apsisprendimui aborto klausimu. Pagal reikšmę juos galima išskirti į dvi dalis tai yra psichologinius ir biologinius veiksnius.

Išžaginimas. Moteris jaučiasi išnaudota, paniekinta. Dažnai ji užsimezgusią gyvybę tapatina su vyru, kuris ja pasinaudojo. Jaučiama baimė, kad gimęs kūdikis visada primins skaudų įvykį ir dėl šios priežasties vaikelis yra nelaukiamas.

Nepilnametystė. Mergina pastoja būdama nepilnametė. Jaunos merginos pastoja dėl to, kad nesinaudojo apsisaugojimo priemonėmis. Sužinojusios, kad laukiasi bijo prisipažinti tėvams, nes supranta, kad ši žinia jų nenudžiugins.

Vyro nebuvimas. Pastojusiai moteriai reikalinga parama. Ją suteikti turėtų vaikelio tėvas, tačiau dažnai vyrai išsigąsta labiau už moteris. Tokioje situacijoje jie gali įkalbinėti moterį pasidaryti abortą arba paprasčiausiai palikti ją vieną. Tada moteris bijo, kad nesugebės viena pasirūpinti kūdikiu ir pasidaro abortą.

Sunki ekonominė padėtis. Sužinojusią, kad pastojo moterį apima ne tik begalinis džiaugsmas, bet ir nerimas. Naujagimis reikalauja ne tik dėmesio, jam reikia įvairių būtinų dalykų (lovelės, vežimėlio, priežiūros priemonių ir t.t. ), kurios šiuo metu kainuoja labai brangiai. Taigi jei moteris neturi pastovių pajamų ar vyro, kuris ją išlaikytų, ji nusprendžia vaiko negimdyti.

Karjeros siekimas. Šiais laikais moterys vis dažniau atsisako būti namų šeimininkėmis. Yra moterų, kurioms karjera svarbesnė už šeimą. Taigi pastojusi tokia moteris iškarto galvoja, kad būsimas vaikas trukdys jai siekti karjeros. Dėl šios priežasties ji nusprendžia pasidaryti abortą.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (1684 žodžiai)
  • Sandra
  • Abortas Psichologiniai ir biologiniai aspektai.
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Abortas Psichologiniai ir biologiniai aspektai.. (2010 m. Rugsėjo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/abortas-psichologiniai-ir-biologiniai-aspektai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 23:36
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo