Adomo Mickevičiaus gyvenimas ir kūryba


Adomas Mickevičius. Adomas Mickevičius (Adam Mickiewicz) - pasaulinio masto rašytojas. Šeima, vaikystė. Tėvas buvo Minsko matininkas ir dirbo advokatu Naugarduko teisme. Mokslai. -1815m. A. Mickevičius lankė dominikonų apskrities mokyklą Naugarduke. Gyvenimas po mosklų. M. A. Mickevičius buvo paskirtas dirbti į Kauną - apskrities mokyklos mokytoju. Asmeninis gyvenimas. M. Mickevičius vedė Celiną Šimanovską. Žymiausi kūriniai. M. Išleido pirmąjį savo Poezijos tomą. Poezija. Baladės ir romansai. „Baladės ir romansai“ – laikomas Romantizmo epochos pradžia Lenkijos ir Lietuvos literatūrose. „<. Eilėraštis „Romantika“ sukomponuotas kaip nedidelis draminis vaizdelis. Vėlinės. „Vėlinės” – viso gyvenimo kūrinys. Ponas Tadas. Ponas Tadas – poema, tapusi lenkų tautiniu epu. Gražina. A. Mickevičiaus poema „Gražina“ yra ir herojinis. Romantizmo epocha. Adomas Mickevičius įėjo. Atmintis. M. Vilniuje, skvere prie Šv. Onos bažnyčios Mickevičiui sex buvo pastatytas paminklas. „Reikia ko nors daugiau negu talentas suprasti dabarčiai. Įžvelgti tai, kas vyksta staiga nušvitus sąmonei, yra meno pagrin­das.


Adomas Mickevičius (Adam Mickiewicz) - pasaulinio masto rašytojas, rašęs lenkų kalba, vienas žymiausių romantizmo atstovų visuotinėje literatūroje. Jis gimė 1798m. gruodžio 24d. Zaosėje, netoli Naugarduko (dab. Baltarusijoje).

Tėvas buvo Minsko matininkas ir dirbo advokatu Naugarduko teisme, motina - ekonomo duktė. Šeima turėjo Harbatovičių (Harbatowicze), Zaosės (Zaosie) dvarus ir namą Naugarduke. Tai buvo kilminga lietuviška giminė, kurios protėvis Rimvydas gyveno dar pagoniškoje Lietuvoje. Naugarduke A.Mickevičius praleido laimingus vaikystės ir ankstyvos jaunystės metus. Poeto tėvas išugdė sūnui gilų patriotizmo jausmą. Šeimoje A.Mickevičius pažino liaudies buitį, papročius, pamėgo liaudies kūrybą.

1807-1815m. A.Mickevičius lankė dominikonų apskrities mokyklą Naugarduke. Ją baigęs, įstojo į Vilniaus universitetą. Universitete jis įsigijo aukštąjį humanitarinį išsilavinimą, gavo puikų literatūrinį pasirengimą, išmoko svetimų kalbų, kurioms ir vėliau skyrė daug dėmesio. .

1819m. A.Mickevičius buvo paskirtas dirbti į Kauną - apskrities mokyklos mokytoju. Ten dėstė visuotinę literatūrą, istoriją, poetiką, retoriką, bendrąją gramatiką, politinę ekonomiją, buvo mokyklos bibliotekos vedėjas. Už dalyvavimą Filomatų (mokslo mylėtojų) draugijos veikloje 1823m. spalio 23d. A.Mickevičius buvo suimtas, pervežtas į Vilnių ir įkalintas bazilijonų vienuolyne, o 1824m. spalio 25d. ištremtas į Rusiją. Palankiai susiklosčius aplinkybėms, Mickevičius 1829 m. vasarą galėjo palikti Rusiją.

1834 m. Mickevičius vedė Celiną Šimanovską, dar Maskvoje pažintos Europos muzikinio pasaulio įžymybės lenkų pianistės Marijos Šimanovskos dukterį.

  • MS PowerPoint 1876 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (965 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Joana
  • Adomo Mickevičiaus gyvenimas ir kūryba
    10 - 2 balsai (-ų)
Adomo Mickevičiaus gyvenimas ir kūryba. (2020 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/adomo-mickeviciaus-gyvenimas-ir-kuryba.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 10:13
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo