Ar pasauliui reikia idealistų?


Idealistai. Ar pasauliui reikalingi idealistai. Maironis idealistas. Ar reikia pasauliui idealistu. Rasinys idealistai. Ka reiskia buti idealistu? rasinys. Rasiniau apie idealistus. Kodel reikalingi idealistai. Ar įmanoma atrasti idealista. Kodel pasauliui reikia idealistu.

Ar pasauliui reikia idealistų?

Visais laikais visuomenėje yra žmonių, kurie savo požiūriu į pasaulį išsiskiria iš kitų. Vieni jų- idealistai- asmenys, siekiantys taurių, kartais net nepasiekiamų tikslų. Idealistai nėra pragmatikai ar savanaudžiai, atvirkščiai, jiems svarbiausia yra dvasinį tobulėjimą skatinantys dalykai. Tačiau ar reikia žmonių, kuriems vis dar svarbios dvasinės vertybės vis labiau materialėjančiame pasaulyje?

Visų pirma žmonės, siekiantys idealo yra reikalingi, nes jie skatina kitus siekti kilnių tikslų, puoselėti moralines vertybes. Nesivadovaudami ,,sotaus pilvo” filosofija, o siekdami svarbių, dvasiškai vertingų dalykų, pavyzdžiui, tėvynės nepriklausomybės ar žmogaus idėjų ir tikėjimo laisvės, idealistai tampa autoritetu kitiems žmonėms. Ne veltui Maironis yra vadinamas tautos dainiumi. Savo patriotine kūryba poetas tapo daugelio žmonių įkvėpimo šaltiniu, autoritetu, skatinančiu kovoti už tėvynės laisvę. Devyniolikto amžiaus pabaigoje, carinės Rusijos priespaudos metais, Lietuvos nepriklausomybė daugumai atrodė utopija, tačiau Mairono kūryba skatino tikėti šalies laisve ir kovoti dėl jos.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 134 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (634 žodžiai)
  • Mokykla
  • Justas
  • Ar pasauliui reikia idealistų?
    10 - 2 balsai (-ų)
Ar pasauliui reikia idealistų?. (2012 m. Rugsėjo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-pasauliui-reikia-idealistu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:43
×