Asinuodijimai


Apsinuodijimai ir apsinuodijimai fluoro preparatais. Įvadas. Apsinuodijimas. Apsinuodijimas dujomis. Apsinuodijimas maisto produktais. Apsinuodijimas cheminėmis medžiagomis. Apsinuodijimai fluoro preparatais. Per didelis fluoro kiekis pažeidžia. Kokia pirmoji pagalba, apsinuodijus fluoru? Išvados.


Klaipėdos valstybinės kolegijossveikatos mokslų fakultetoburnos sveikatos katedraapsinuodijimai ir apsinuodijimai fluoro preparatais.

Intoksikacijos verčiamos kaip apnuodijimas arba kaip nuodas organizmų viduje. Organizmo intoksikaciją sukelia nuodingos medžiagos, o taip pat ji atsiranda, kai vienaip ar kitaip sutrinka žmogaus vidaus organų darbas (funkcionavimas). Intoksikacija- liguista būsena, kurią sukelia patekę į organizmą nuodai, toksinai. Požymiai priklauso nuo nuodų arba toksinų. Lengvas apsinuodijimas pasireiškia nedideliais organizmo sutrikimais: apsinuodijęs žmogus vaikšto, kalba. Vidutinio sunkumo intoksikacijai būdingi ryškūs, bet gyvybei nepavojingi sutrikimai, pavyzdžiui, kepenų ir inkstų veiklos. Gyvybei pavojinga intoksikacija gali sukelti komą, ūminį inkstų nepakankamumą.

Sužinoti kiek galima daugiau apie intoksikacijas ir apsinuodijimus fluoro preparatais.

Išsiaiškinti, kas yra apsinuodijimai. Išnagrinėti apsinuodijimų rūšis. Išsiaiškinti apie apsinuodijimus fluoro preparatais ir kaip gydytis.

Išskiriamos kelios intoksikacijos rūšys: Endogeninė intoksikacija- tai vidinė intoksikacija. Į organizmą papuola sąlyginai patogeninė flora (kultūra); mūsų organizmo flora, kuri egzistuoja simbiozėje, palaiko normalų vidaus organų ir sistemų funkcionavimą ir balansą. Kai organizmas tampa pažeidžiamas, patogeninė flora tampa patogeninė ir ima nuodyti organizmą. Kenkti gali ir nuodijantys produktai susidarę žmogaus organizme po: Traumų, Piktybinių navikų, Virusinių ar bakterinių infekcijų, Pernelyg didelės (perteklinės) biologiškai aktyvių medžiagų, kaip hormonai ar fermentai, sankaupos.

Egzogeninė intoksikacija- tai, kai nuodingi junginiai patenka į organizmą iš išorės, bet ne iš pačio organizmo, tai : apsinuodijimai ir apnuodijimai su maistu, per odą, kvėpuojant per gleivines ir tt. Apsinuodijimai būna ūmūs, kai organizmas infekuojamas staiga ir chroniški (lėtiniai), kai organizmas pastoviai arba periodiškai veikiamas kenksmingų aplinkos metabolitu. Apsinuodyti galima: Dujomis Cheminėmis medžiagomis Maisto produktais.

  • MS PowerPoint 2098 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (1613 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Asinuodijimai
    10 - 10 balsai (-ų)
Asinuodijimai. (2016 m. Vasario 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/asinuodijimai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 14:54
×